Poprawa Produkcji Trichomów

Jak poprawić produkcję trichomów konopi?

Jak większość z Was już wie, żywica konopna to w rzeczywistości nagromadzenie trichomów wydzielanych przez roślinę, która zawiera cenione kannabinoidy i terpeny, które nadają marihuanie szczególne i niepowtarzalne aromaty, smaki i efekty. Zbiegający się ze stałym wzrostem popularności ekstraktów i koncentratów w ostatnich latach, produkcja żywicy z określonego szczepu lub rośliny jest cechą, która jest coraz bardziej doceniana przez hodowców i producentów ekstraktów, którzy nie chcą inwestować czasu i wysiłku w uprawę roślin z niewielka ilością trichomów.

Oczywiście ta interesująca cecha ma wiele wspólnego z genetyką rośliny. Krzyżówki rodzicielskie, które produkują duże ilości żywicy, mają znacznie większe prawdopodobieństwo, że ich potomstwo również wyróżnia się w tym dziale, dlatego coraz więcej hodowców używa obecnie najbardziej żywicznych odmian dostępnych w swoich projektach. Niemniej jednak i niezależnie od produkcji żywicy „podyktowanej” genetyką każdego szczepu, jako hodowca możesz zastosować szereg sztuczek, które sprawią, że Twoje rośliny wyprodukują więcej trichomów, co ostatecznie będzie oznaczać lepsze pąki o intensywniejszym aromacie i mocniejszy efekt. Poniżej wyjaśniamy niektóre z tych sztuczek, a także inne, które mogą pomóc w zwiększeniu produkcji kannabinoidów i terpenów.

Trichomy z konopi

W kilku naszych artykułach mówiliśmy już o włoskach marihuany, a także o różnych rodzajach włosków, które można znaleźć w konopiach. Widzieliśmy również, jak kolor trichomów gruczołowych może nam pomóc w określeniu stopnia dojrzałości rośliny, tak aby większość hodowców mogła przestrzegać zasady zbioru zgodnie z dojrzałością trichomów, a nie innymi, mniej niezawodnymi metodami. Gdy roślina rośnie i zwiększa zawartość kannabinoidów i terpenów, trichomy zmienią kolor, informując, kiedy jest najlepszy moment na zebranie rośliny, z jej właściwościami organoleptycznymi i psychoaktywnymi (a także leczniczymi) u szczytu.

Uważa się, że roślina wytwarza żywicę (włoski) jako mechanizm obronny przed różnymi zagrożeniami, nie tylko dla przetrwania rośliny, ale także do ochrony nasion po śmierci rośliny i muszą pozostać uśpione w okresie zimowym, czekając na kiełkowanie następujących wiosna. Rośliny żeńskie konopi wytwarzają w mniejszym lub większym stopniu kilka rodzajów włosków:

Trichomy jednokomórkowe: Można je znaleźć w pierwszych dniach życia rośliny, zwłaszcza w liściach. Są one powiązane z funkcjami regulującymi temperaturę, a także redukcją transpiracji lub utratą wody. Są podobne w kształcie do małych i cienkich włosów.
Trichomy cystolityczne: Podobnie do poprzednich trichomów, również można je znaleźć w bardzo młodym wieku i mają podobny kształt do jednokomórkowych, z tą różnicą, że cystolit znajduje się u podstawy trichomów. Chropowatość ich powierzchni wiąże się z możliwą obroną przed owadami.
Włośniki bulwiaste: W obrębie włosków gruczołowych o okrągłym kształcie, bulwiaste są najmniejsze, mają wielkość 10-20 mikronów. Można je znaleźć we wszystkich częściach rośliny, nawet łodygach.
Włośniki bezszypułkowe: są to małe okrągłe gruczoły o średnicy około 25 mikronów. Można je znaleźć zarówno w liściach, jak i w pylnikach (w tym przypadku ich rozmiar będzie większy, około 80 mikronów) i są drugimi co do wielkości włoskami gruczołowymi.
Trichomy szypułkowe gruczołowe: są największymi producentami kannabinoidów i terpenów, dlatego są wysoko cenione zarówno przez hodowców, jak i miłośników ekstrakcji żywicy. To jest rodzaj włosków, które chcesz wzmocnić w swoich roślinach, ponieważ smaki, aromaty i działanie twoich kwiatów i ekstraktów będą zależeć od ich ilości. Biorąc pod uwagę liczne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze itp. różnych kannabinoidów i terpenów, uważa się, że roślina ukrywa te substancje, aby chronić rosnące w nich nasiona, które powinny być utrzymywane do wiosny, wolne od szkodników, grzybów, choroby, a nawet promienie słoneczne UV-B.

Sposoby na zwiększenie produkcji trichomów z konopi

Poniżej sugerujemy kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć produkcję żywicy w swoich roślinach, niezależnie od tego, czy są feminizowane, automatycznie kwitnące, zwykłe czy klony. Jak widać, w wielu przypadkach chodzi o proste aspekty związane z systemem oświetlenia, odżywianiem roślin i warunkami środowiskowymi na obszarze uprawy.

Światła do uprawy

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie oświetlenie do uprawy, zwłaszcza jeśli chcesz wydobyć jak najwięcej ze swoich roślin. Zazwyczaj lampy HPS lub lampy sodowe mają reputację najlepszych lamp do uprawy konopi, zarówno ze względu na ich spektrum światła, jak i wydajność, chociaż wraz z napływem nowych typów opraw hodowcy już uzyskują lepsze wyniki.

Rzeczywiście, nowe zestawy oświetleniowe CMH/LEC oferują lepsze korzyści niż konwencjonalne lampy HPS, dzięki szerszemu spektrum obejmującemu promienie UV-B, które są obecne w świetle słonecznym. Rośliny, które kwitną pod tymi nowymi światłami, a także pod nową generacją paneli LED nowej generacji, produkują więcej pąków na metr kwadratowy, a także mają wyższą zawartość terpenów i kannabinoidów, takich jak THC; uważa się, że jedną z jego funkcji jest ochrona rośliny przed promieniami słonecznymi UV-B, więc poddanie roślin działaniu źródła promieni UV-B spowoduje wzrost produkcji tego związku (lata temu niektórzy hodowcy byli już stosowanie lamp UV-B w swoich terrariach w ciągu ostatnich kilku tygodni uprawy w celu zwiększenia produkcji włosków oraz związków przez nie opracowanych i przechowywanych w nich).

Różnica jest znacząca; badania naukowe wykazały wzrost do 28% poziomu THC w badanych roślinach, co stanowi prawie jedną trzecią więcej THC niż przy uprawie bez wsparcia promieniami UV-B. Wydaje się, że nie ma to wpływu na produkcję innych kannabinoidów (takich jak CBD), chociaż odnotowano większą zawartość olejków eterycznych, czyli terpenów. Jeśli jesteś zainteresowany zwiększeniem zawartości terpenów w swoich roślinach, nie przegap naszego artykułu o roślinach allelopatycznych i uprawie konopi.

Odżywianie roślin konopi

Roślina z niedoborem składników odżywczych nie będzie w stanie osiągnąć pełnego potencjału, dlatego odpowiednie odżywianie w zależności od etapu jej cyklu życiowego jest niezbędne do zwiększenia produkcji żywicy. Zgodnie z ogólną zasadą, aby zapewnić pełny harmonogram odżywiania, roślina konopi potrzebuje podczas kwitnienia:

• Makroelementy, zwłaszcza fosfor i potas,
• Mikroelementy,
• Witaminy i aminokwasy.

Są one często uzupełniane przez jakiś lub inny stymulator kwitnienia, a w niektórych przypadkach przez życie drobnoustrojów oraz cukry i węglowodany. Produkty takie jak Delta 9 firmy Cannabiogen, Guanodiff GD Booster, Plagron Sugar Royal i Bio Technology Inductor R również pomagają w produkcji żywicy.

Brak nawadniania

Udowodniono, że poddanie roślin kontrolowanym warunkom stresu wodnego powoduje znaczny wzrost zawartości kannabinoidów, takich jak THC i CBD. Naukowcy odnotowali wzrost produkcji tych dwóch związków w postaci kwasowej, odpowiednio o 12% i 13%, co jest dość znaczące. Badanie to wykazało również wzrost masy suchych kwiatów w porównaniu z roślinami, które są regularnie podlewane. Jednak ta kontrolowana metoda suszy w okresie kwitnienia nie wydaje się zwiększać produkcji włosków, a jedynie produkcję niektórych substancji wydzielanych przez nie i przechowywanych w nich.

Temperatura i wilgotność

Temperatura i wilgotność w pomieszczeniu do uprawy (a także w suszarni) to dwa decydujące czynniki, które mogą zwiększyć produkcję włosków gruczołowych w roślinie konopi. Rośliny nie będą w stanie prawidłowo się rozwijać w niższych temperaturach, a jeśli będą zbyt wysokie, zarówno produkcja żywicy, jak i jej jakość zostaną poważnie pogorszone. Dlatego jeśli chcesz zmaksymalizować ilość żywicy, musisz używać temperatur od 18ºC (w nocy) do 25ºC przy włączonym oświetleniu, szczególnie podczas kwitnienia (wartości te mogą być obniżone o kilka stopni w ciągu ostatnich 2-3 tygodni ).

Coś podobnego można powiedzieć o wilgotności względnej. Zbyt niska może być szkodliwa dla roślin, a zbyt wysoka może mieć negatywny wpływ i sprzyjać pojawieniu się grzybów. Dlatego generalnie zalecana jest wilgotność względna około 50%. Aby jednak zachęcić do produkcji włosków, wartość tę można w ciągu ostatnich kilku tygodni obniżyć do 30%. Aby to zrobić, możesz użyć klimatyzatora (który również obniża temperaturę) lub osuszacza, ale musisz być bardzo ostrożny z tym drugim, ponieważ generuje również gorące powietrze.

Mamy nadzieję, że te proste triki pomogą Ci uzyskać rośliny z większą ilością trichomów; możemy zapewnić, że sprawdzają się one szczególnie dobrze przy połączeniu kilku – lub najlepiej wszystkich – z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.