Znaczenie THC

Jakie znaczenie ma THC? Jest niezbędny dla wielu efektów zdrowotnych marihuany. Dlaczego więc mielibyśmy chcieć blokować haj THC?

Sprzeciw wobec marihuany jako leku zawsze koncentrował się na psychoaktywnych skutkach tego starożytnego zioła. Mantra brzmi: „Gdybyśmy tylko mogli opracować marihuanę, która uśmierzałaby ból, ułatwiała sen i powstrzymywała mdłości i robiła to bez „haju”, mielibyśmy to, co najlepsze z obu światów”.

Nadzieja na marihuanę jako lekarstwo bez wysokiej nirwany wzrosła, gdy dr Li Zhang z amerykańskiego Narodowego Instytutu ds. Nadużywania Alkoholu i Alkoholizmu poinformował, że jego zespół odkrył, że psychoaktywne działanie marihuany można „oddzielić” od jej właściwości uśmierzających ból.

Co powoduje haj?

THC daje ludziom „haj”, wiążąc się z kotwicą molekularną na komórkach zwaną receptorem kannabinoidowym typu 1 (CB1). Zhang odkrył, że THC łagodzi ból, wiążąc się z receptorami neuroprzekaźnika glicyny. Jeśli możesz zablokować receptory CB1, ale pozostawić dostępne uśmierzające ból receptory glicynowe, możesz złagodzić ból bez stymulacji psychoaktywnej.

Blokowanie marihuany – za jaką cenę?

Jak blokujesz receptory CB1? Zgodnie z wydaniem New Scientist z kwietnia 2011 roku, jest to zrobione za pomocą innej substancjI! Oczywiście zabawa z układem kannabinoidowym jest ryzykownym biznesem, jak wyraźnie pokazuje lek odchudzający Rymonabant, który działał poprzez blokowanie receptorów CB1. Blokując receptory CB1, rymonabant powinien zmniejszać apetyt, a ludzie jedliby mniej i tracili na wadze. Jednak wraz z utratą wagi nastąpił znaczny wzrost lęku, depresji i myśli samobójczych. Lek został wycofany z rynku.

Ale jeśli uda nam się odebrać przyjemność i przyjemność z używania marihuany, ludzie z NIAAA postrzegają rozwój lęku, depresji i myśli samobójczych jako akceptowalny kompromis za brak „haju”.

Bardziej istotne jest to, dlaczego NIAAA prowadzi badania nad eliminacją haju marihuany. Jest to wysoce podejrzane, biorąc pod uwagę, że ich misją jest zapewnienie „przywództwa w krajowych wysiłkach na rzecz ograniczenia problemów związanych z alkoholem”, a następnie lista kategorii związanych z alkoholem – żadna z marihuaną ani żadnym innym narkotykiem. Biorąc pod uwagę, że NIAAA finansuje to badanie, ktoś mógłby rozsądnie zapytać dr Zhanga, dlaczego pracuje nad wyeliminowaniem wysokiej zawartości marihuany, a nie alkoholu.

Badanie NIAAA na temat tego, jak wyeliminować haj z konopi, staje się jeszcze bardziej absurdalne, ponieważ to właśnie „haj” skutecznie pomaga alkoholikom powstrzymać się od picia alkoholu, zmienić swoje życie i stać się produktywnymi i zdrowymi członkami społeczności. Wydawałoby się, że NIAAA powinna badać, jak wzmocnić tę właściwość marihuany, a nie jak ją wyeliminować.

Jest nisza pacjentów, którzy specjalnie szukają odmian, które dają niewielki haj lub nie dają go wcale. Jednak zdecydowana większość pacjentów szuka szczepów, które dają im psychoaktywny stymulant, „haj”, jednocześnie łagodząc ból, niepokój, depresję, jaskrę lub inne wyniszczające objawy, w celu złagodzenia których spożywają konopie indyjskie.

Znaczenie THC

Zabierz psychoaktywne właściwości pobudzające, a większość ludzi odczuje znacznie mniejszą ulgę. „Haj” jest nieodłączną częścią regenerujących mocy konopi. Niewiarygodne, istnieją inne badania, takie jak finansowane przez dr Zhanga. Dr Keun-Hang Susan Yang napisała o swoich badaniach nad oddzieleniem „haju” od CBD. Te kannabinoidy pomagają zapobiegać nudnościom i są bardzo korzystne dla pacjentów z rakiem poddawanych chemioterapii przeciwnowotworowej.

Czy dr Yang naprawdę wierzy, że zdecydowana większość pacjentów z rakiem używa konopi indyjskich wyłącznie w celu opanowania nudności? Czy oni tego nie rozumieją? Ci ludzie czują się okropnie – mają RAKA i w wyniku tej diagnozy w ich życiu dzieją się inne okropności. Czy to nie cudowne, że marihuana może pomóc powstrzymać nudności, a jednocześnie leczyć depresję i po prostu sprawić, że „poczują się lepiej”? Z jakiego możliwego powodu chciałbyś „zlikwidować haj” u większości pacjentów z rakiem?

Dlaczego ten naród wydaje swoje skąpe pieniądze na badania, próbując zlikwidować haj, podczas gdy na badania nad niewiarygodną, zadziwiającą i zdumiewającą skutecznością przeciwnowotworową marihuany nie wydaje się ani grosza. To prawdziwe szaleństwo XXI wieku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.