Każda Odmiana Ma Inny Profil Terpenowy

Każdą odmianę marihuany można zidentyfikować na podstawie własnego unikalnego profilu terpenowego. Wybierając odmianę konopi, będziesz w stanie zauważyć różnice przypisywane tym profilom terpenowym, po prostu oglądając i wąchając kwiat rośliny. Z tego powodu pierwszym sposobem, w jaki entuzjaści konopi doświadczają unikalnego profilu terpenowego określonego szczepu, jest często ocena jego zapachu i smaku. Wiele razy różnice w samym aromacie są godne uwagi w obecności lub nieobecności kilku związków terpenowych.

Wiele terpenów jest powiązanych z bardzo charakterystycznymi aromatami, ale większość z nich można opisać jako kwiatowe, ziemiste, skunksowe lub cytrusowe. Biorąc pod uwagę te dominujące aromaty, nie jest niespodzianką, że wiele odmian dostępnych na rynku ma nazwy wskazujące na ich smak lub profil aromatu, w tym Runtz, Sour Tangie i Sour Diesel.

Terpeny cannabis

Być może nawet ważniejsze niż aromaty są szczególne efekty, które każdy terpen pomaga wytworzyć. Poznanie tych cech może pomóc w podejmowaniu bardziej świadomych decyzji przy wyborze następnego doświadczenia związanego z konopiami indyjskimi. Zebraliśmy trochę informacji na temat najpowszechniejszych terpenów, ale kiedy odwiedzasz profesjonalną aptekę, powinieneś otrzymać bardziej szczegółowe informacje dotyczące Twojej unikalnej odmiany.

Istnieje ponad 150 różnych terpenów, które można znaleźć w roślinie konopi. Niektóre z tych terpenów są obecne w stężeniach, które są po prostu zbyt niskie, aby je wykryć, podczas gdy inne mają bardziej znaczącą obecność w wielu różnych szczepach. Niektóre z najbardziej znanych i obfitych terpenów w konopiach indyjskich to mircen, limonen, pinen, kariofilen, linalool i humulen.

Przyjrzyjmy się bliżej tym terpenom:

1. Mircen

Jest to jeden z najczęściej występujących terpenów w roślinach konopi. Często jest kojarzony z odmianami, które zapewniają upalające oraz relaksujące efekty. Ten terpen jest również powszechnie spotykany w chmielu roślinnym używanym do produkcji piwa i produktów z trawy cytrynowej.

Jeśli chodzi o zapach, mircen jest często określany jako ziemisty, piżmowy, goździkowy. Ten terpen może wytworzyć łagodnie słodki profil smakowy w konopiach. Mircen jest również wyjątkowym terpenem, ponieważ przechodzi przez barierę krew-mózg i pozwala na większą absorpcję kannabinoidów. Wykazano, że zapewnia działanie przeciwzapalne i zapewnia ulgę w bólu, działanie przeciwutleniające i rozluźnienie mięśni.

2. Limonen

Jest to drugi najczęściej spotykany terpen i występuje w kilku różnych odmianach konopi, a także w skórkach owoców cytrusowych i imbiru. Jest również powszechnie dodawany do domowych środków czyszczących ze względu na przyjemny, jasny, cytrusowy zapach. Aromat limonenu uważany jest za poprawiacz nastroju.

Wykazano, że w organizmie limonen zapewnia właściwości podnoszące na duchu, które mogą pomóc zmniejszyć niepokój i depresję. Może być również stosowany jako środek wspomagający trawienie. Badania wykazały, że ma zdolność zmiany zachowania niektórych komórek odpornościowych, co może pomóc chronić organizm przed szeregiem różnych zaburzeń.

3. Pinen

Ten terpen jest najbardziej znany z nadawania zapach charakterystycznego dla igieł sosnowych. W rezultacie zapach jest opisywany jako ziemisty, przypominający użytkownikom o wspaniałej przyrodzie. Pinen można również znaleźć w rozmarynie, koperku i pietruszce.

Pinen ma długą historię jako tradycyjna medycyna ziołowa. Wykazano, że zapewnia różne korzyści terapeutyczne. Należą do nich właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwbakteryjne i ostrzegawcze.

4. Kariofilen

Kariofilen jest jedynym znanym terpenem, który może wiązać się z receptorami CB2 w układzie endokannabinoidowym. Występuje powszechnie w roślinach takich jak goździki, oregano, rozmaryn i czarny pieprz. Wiadomo, że ten terpen nadaje ostry, pieprzny smak wielu różnym odmianom konopi. Wykazuje potencjał łagodzenia wielu objawów doświadczanych przez osoby z chorobami takimi jak cukrzyca, zapalenie jelita grubego, lęk i depresja.

5. Linalol

Wiadomo, że linalool wytwarza kwiatowy lub drzewny aromat i można go znaleźć w wysokich stężeniach w lawendzie. Można go również znaleźć w palisandrze, cynamonie i kolendrze. Ten terpen jest powszechnym składnikiem olejków eterycznych, które zapewniają efekt relaksujący.

Linalool ma długą historię stosowania jako środek uspokajający w wielu różnych praktykach medycznych i terapeutycznych. Może również zapewnić inne korzyści terapeutyczne, takie jak łagodzenie bólu, rozluźnienie mięśni i złagodzenie objawów związanych z depresją i lękiem.

6. Humulen

Humulen jest w dużej mierze odpowiedzialny za nadanie piwu o wysokim poziomie chmielu charakterystycznego aromatu. Najlepiej widać to w piwach IPA. Ten terpen znany jest z piżmowego, ziemistego aromatu z nutami imbiru i szałwii.

Humulen jest stosowany w medycynie chińskiej od wieków. Dziś jest dobrze przyjmowany ze względu na działanie przeciwzapalne. Zawiera również właściwości hamujące apetyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.