Uprawa Indoor Vs Uprawa Outdoor

Uprawa indoor vs uprawa outdoor – co jest lepsze?

Debata między konopiami uprawianymi w słońcu i konopiami uprawianymi indoor może czasami być tak samo polaryzująca jak polityka w naszym kraju. Niektórzy konsumenci i hodowcy przysięgają na konopie uprawiane w słońcu, ponieważ jak każda roślina jest przeznaczona do uprawy na zewnątrz i wierzą, że pełna ekspresja tej rośliny może nastąpić jedynie w takich warunkach.

Z drugiej strony są inni, którzy preferują wygląd i zapach (atrakcyjność) marihuany pochodzącej z uprawy w pomieszczeniu i często znajdują większą spójność w kupowanym produkcie uprawianym w ten sposób.

Może być trudno zadecydować, która marihuana jest lepsza, ponieważ jest to oczywiście bardzo subiektywne pytanie, ale przedstawimy zalety obu (a także niektóre wady).

Plusy uprawy marihuany outdoor:

1. Naturalna uprawa marihuany.

Od zarania dziejów rośliny, które przechodzą fotosyntezę, ewoluowały i kwitły pod wpływem promieni słonecznych i mają być uprawiane w różnych cyklach pór roku. Naturalne światło słoneczne jest znacznie bardziej złożone i potężne niż to, co mogą naśladować nawet najlepsze światła do uprawy, zwłaszcza sposób poruszania się słońca w ciągu dnia. W przeciwieństwie do roślin uprawianych w pomieszczeniach, konopie uprawiane na zewnątrz są wystawione na działanie pełnego spektrum światła słonecznego, księżycowego i gwiazd. Uprawa na zewnątrz zapewnia również zmiany w przepływie powietrza spowodowane wiatrem, krótkimi okresami chmur, deszczem i wszystkimi innymi „stresorami” środowiskowymi, które, jak wykazano, przyczyniają się do wyższej produkcji terpenów i kannabinoidów.

2. Mały wpływ na środowisko (jeśli przeprowadzona poprawnie) oraz niskie koszty.

Konopie uprawiane w słońcu są o wiele bardziej opłacalne i wymagają znacznie mniej sprzętu i zasobów niż uprawa w pomieszczeniach. Ponieważ wzrost jest napędzany przez słońce i, w zależności od klimatu, przez naturalne opady, operacje na zewnątrz pozwalają zaoszczędzić znaczną ilość energii potrzebnej do zasilania oświetlenia, nawilżaczy, osuszaczy, grzejników, chłodzenia, wody, nawozów i nie tylko! Uprawa w szklarniach może stanowić niewielki wyjątek, ale koszty są nadal dużo niższe, a w przypadku gospodarstw, które uprawiają bezorkowo, wpływ na środowisko jest bardzo minimalny.

3. Wyjątkowe i potężne terpeny i kannabinoidy.

Chociaż konopie uprawiane na zewnątrz zwykle nie mają tego lśniącego, mroźnego wyglądu, którego oczekuje większość konsumentów, czasami, jak mówi stare powiedzenie, „Nie można oceniać książki po okładce”. Konopie uprawiane na zewnątrz zwykle wyglądają inaczej z powodu środowiskowych czynników stresogennych, ale to tylko pomaga w budowaniu unikalnego profilu smakowego lub terroir. Terroir to francuski termin używany do opisania różnych czynników środowiskowych, które wpływają na smak rośliny, a mianowicie wina, w tym klimatu, gleby, topografii regionu. Termin ten zaczął przenikać do przemysłu marihuany, aby pomóc wyjaśnić, w jaki sposób dwie identyczne odmiany mogą być uprawiane w różnych regionach i mają zupełnie inny profil terpenów, a może nawet różne efekty lecznicze.

• Plusy uprawy marihuany indoor:

1. Kontrola środowiska.

Rośliny konopi uprawiane w pomieszczeniach są bardziej wrażliwe niż rośliny uprawiane na zewnątrz, dlatego hodowca musi dokładnie monitorować i dostosowywać różne czynniki w zamkniętym, wewnętrznym pomieszczeniu do uprawy. Hodowcy mogą kontrolować wszystkie aspekty światła, przepływu powietrza, gleby i składników odżywczych, które mają wpływ na rośliny. Właściwe postępowanie stwarza idealną sytuację do celów hodowlanych, badań i rozwoju oraz zachowania unikalnej genetyki. Na przykład, jeśli hodowca konopi posiada rośliny o fioletowym kolorze, które przemawiają do konsumentów, produkcja w pomieszczeniach może skupić się na tej charakterystyce i ukierunkować ją w nadchodzących pokoleniach cyklu życiowego rośliny.

2. Standaryzacja produktów.

W miarę rozwoju branży standaryzacja produktów będzie niezwykle ważna, szczególnie w przestrzeni medycznej, aby pacjenci wiedzieli, że za każdym razem otrzymują ten sam produkt. Dzięki kontrolowanemu środowisku wymienionemu powyżej hodowcy mogą wytwarzać produkt o spójnym wyglądzie i zapachu lub atrakcyjnym opakowaniu. Ponieważ nie ma żadnych czynników środowiskowych, oznacza to, że może występować większa produkcja trichomów, co często przyciąga większość konsumentów na pierwszy rzut oka i zapach.

3. Uprawa przez cały rok.

Bez konopi zależnych od pór roku, jeśli jest prawidłowo skonfigurowana, można ją uprawiać w dowolnym miejscu i czasie. Hodowcy indoor mogą produkować konopie w miejscach, które zazwyczaj nie są przyjazne dla żadnych roślin z powodu ekstremalnych warunków pogodowych lub temperatur, na przykład w Nevadzie, gdzie nastąpił boom związany z legalizacją marihuany. Plony mogą nie być tak duże jak w przypadku uprawy na wolnym powietrzu, ale zwykle są równoważone, jeśli nie przekraczane, ze względu na częstotliwość zbiorów w pomieszczeniach, które hodowca może przeprowadzać przez cały rok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.