Uprawa Marihuany z Ograniczonym Budżetem

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie nie zaczynają uprawiać na własną rękę, jest to, że wciąż istnieje przekonanie, że aby zacząć, potrzebujesz dużej inwestycji. Z drugiej strony nadal istnieje przekonanie, że konopie indyjskie są trudne w uprawie, ale powiedzmy już, co następuje: tak nie jest, ponieważ do uprawy potrzeba tylko kilku rzeczy.

Marihuana jest to roślina, podobnie jak wiele innych, która może się rozwijać tylko z odpowiednią ilością wody, brudu i światła. Uzyskanie maksymalnych wyników i dużej wydajności to inna historia ze względu na całą złożoność osiągnięcia tego poziomu, ale jeśli nie zaczniesz, nigdy nie osiągniesz tego poziomu doświadczenia, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie ten artykuł z kilkoma ważnymi wskazówkami dotyczącymi uprawy marihuany z ograniczonym budżetem.

Nasiona

Dokonując wyboru nasion, które zamierzasz wyhodować, należy pamiętać o kilku rzeczach. Istnieje nie tylko różnica między kilkoma opcjami, takimi jak zwykłe, feminizowane i automatycznie kwitnące nasiona. Pierwsza dobra rada, której należy udzielić, jest następująca: darmowe nasiona na dłuższą metę nie pozwolą Ci zaoszczędzić pieniędzy. Nie tylko istnieje duże ryzyko rozmnażania roślin, które będą również wypełnione nasionami, ale także nie masz pojęcia o genetyce tego, co będziesz uprawiać. Za cenę przyzwoitego pakietu nasion (3 – 10 € za nasiono), będziesz mieć pewność podłoża genetycznego, aby uniknąć pewnych problemów w swojej uprawie, ponieważ musisz o tym pamiętać: banki nasion zapewnią genetykę wysokiej jakości, które są hodowane przez zespoły bardzo doświadczonych hodowców. Nie tylko to daje lepszy wybór znalezienia tego, co lubisz, ale także większą szansę na zdobycie ładnego pąka!

Nasiona regularne: Są to nasiona, które są w 50% męskie oraz w 50% żeńskie, zgodnie z zamierzeniami natury. Najprawdopodobniej nie to, czego szukasz, ponieważ tylko roślina żeńska wytwarza kwiaty, czyli pąki, dlatego też nasiona feminizowane lub automatycznie kwitnące są najlepszym rozwiązaniem, jeśli zależy ci tylko na pąkach.

Zwykłe nasiona nadal mogą być bardzo interesujące dla hodowcy, który chce rozpocząć krzyżowanie z pomysłem stworzenia własnej odmiany. Jeśli nadal zdecydujesz się hodować dla zabawy, pamiętaj, że w końcu samce zapylą samice, a więc te wyprodukują pąki wypełnione nasionami, i nie tylko to, pyłek może podróżować na dość dużą odległość, więc może zapylić inne sąsiednie rośliny, o których możesz nie mieć pojęcia!

Feminizowane nasiona: Nasiona feminizowane są prawie w 100% żeńskie i można znaleźć wiele tanich szczepów. Jedynym haczykiem jest to, że nadal jesteś odpowiedzialny za synchronizację momentu kwitnienia poprzez zmianę harmonogramu światła, chyba że jeśli uprawiasz na zewnątrz, nie ma to sezonowa zmiana jesiennego ustawienia, kiedy dni znów stają się krótsze, powoduje, że roślina zaczyna kwitnąć. Ale nawet na zewnątrz możesz zastosować tę technikę, przyciemniając rośliny strukturą lub umieszczając je w ciemnym pokoju na kilka godzin.

Nasiona automatycznie kwitnące: Te nasiona są najłatwiejsze w uprawie, więc jeśli dopiero zaczynasz, może to być najlepszy wybór. Powód tego wyjaśniony jest w ich nazwie: kwitną automatycznie. A dzięki intensywnej hodowli prowadzonej przez wielu hodowców i różne firmy, można znaleźć ogromną gamę dobrze wydajnych oślin, które przynoszą bardzo dobre zbiory w krótkim czasie. Nasiona automatycznie kwitnące są nieco droższe niż nasiona feminizowane, ale są w 100% tego warte, jeśli chodzi o oszczędność czasu na dłuższą metę.

Innym sposobem na rozpoczęcie taniej uprawy jest użycie klonów/sadzonek, a jego zaletą jest oszczędność czasu. Jednak tutaj pojawia się ryzyko! Jeśli dostaniesz je od renomowanego hodowcy i pochodzą ze zdrowej rośliny macierzystej, nie ma wiele do powiedzenia poza tym, że system korzeniowy rośliny wyhodowanej z klonu lub sadzonek nigdy nie może być tak silny, jak ten wyhodowany z nasion. Jeśli otrzymujesz klony lub sadzonki z „przypadkowego miejsca”, musisz ponownie pamiętać, że nie masz wiedzy o podłożu genetycznym!

Uprawa w pomieszczeniu

Pierwszą rzeczą, od której zaczniemy, będzie próba przekonania większej liczby z was do zdobycia małego budżetu i odpowiedniego zestawu na początek. Być może dekadę temu wciąż była to świetna wymówka, aby powiedzieć, że nie ma wystarczającego wyboru dla hodowców z niskimi budżetami, ale dziś to zupełnie inna historia. Wiele renomowanych firm jest w stanie dostarczyć Ci wszystkie podstawowe elementy, które pozwolą Ci na dobry początek własnej uprawy (i zaufaj mi, jeśli masz wątpliwości, dostarczają je w dyskretnych opakowaniach)!

Podstawowe akcesoria do uprawy marihuany to:

• Namiot
• Światło
• Wentylacja
• Akcesoria takie jak sprzęt do zawieszania, timer do miernika światła, temperatury i wilgotności, donice.

Oczywiście dla ludzi, którzy wolą być sprytni i zaoszczędzić trochę więcej na swojej pierwszej uprawie, istnieje wiele opcji, które można wybrać, od zbudowania własnej przestrzeni do uprawy, ale stara metoda szafy jest prawdopodobnie najłatwiejsza do zastosowania przy małym budżecie. Bierzesz trochę białego plastiku lub folii Mylar i po prostu zaczynasz pokrywać całe wnętrze rzeczy tym materiałem, aby wnętrze bardziej odbijało światło i zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to bezpiecznie powiesić światło od wewnątrz bez tworzenia ognia zagrożenia (czujemy, że musimy o tym wspomnieć), a także zapewnić wentylację, robiąc kilka otworów i, jeśli to możliwe, umieszczając wentylator w środku.

Uprawa na zewnątrz

Uprawa na zewnątrz nie jest oczywiście możliwa dla wielu z nas, ale dla tych, którzy chcą rozpocząć uprawę na świeżym powietrzu z ograniczonym budżetem, istnieje również kilka małych wskazówek, którymi chcielibyśmy się z Tobą podzielić.

Nasiona: Już wcześniej omawialiśmy nasiona, ale w przypadku uprawy na zewnątrz może być o wiele więcej wyzwań, ponieważ nie ma absolutnie żadnej kontroli, jeśli chodzi o temperaturę, poziom wilgotności i tak dalej. Dlatego ważne jest, aby przed rozpoczęciem zrobić odpowiednie badania. Niektóre nasiona będą działać lepiej w ciepłym i suchym klimacie, a inne w łagodniejszym lub chłodniejszym klimacie, w którym częściej mogą padać deszcze.

Dobrym przykładem jest Holandia. Kraj ze wspaniałymi latami, ale bardzo wilgotnymi jesieniami, co oznacza, że rośliny uprawiane na zewnątrz będą musiały przeżywać okres kwitnienia w bardziej wilgotnym klimacie.

Sprzęt: Jeśli to możliwe, spróbuj zdobyć odpowiednie donice i sprzęt ogrodniczy z drugiej ręki. Wiele osób ma je w pobliżu i nie używa ich, a kiedy już je zdobędziesz, możesz po prostu używać ich wielokrotnie, po prostu nie zapomnij odpowiednio wyczyścić i zdezynfekować całego sprzętu przed każdą uprawą i to samo dotyczy nożyc i węże i tak dalej.

Używaj ponownie i redukuj: Gleba jest prawdopodobnie jednym z największych kosztów, jeśli chodzi o uprawę konopi, więc używaj ponownie starej gleby po każdej uprawie i spróbuj kompostować. Weź wszystkie odpady organiczne i zamień je w bogatą w składniki odżywcze pożywkę dla swoich roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.