Wszystko Co Musisz Wiedzieć o Nasionach Marihuany

Jest coś wyzwalającego w wolności uprawiania własnego leku z nasion cannabis. Cannabis, w szczególności, posiada ogromny potencjał terapeutyczny dzięki wielu odmianom, które pozwalają na ukierunkowanie terapii.

Oczywiście, zakup nasion marihuany nie jest tak prosty jak kupienie paczki nasion pomidora czy nagietka. Wysokiej jakości nasiona konopi są droższe, trudniejsze do zdobycia i mogą wytwarzać niechciane rośliny męskie w okresie kwitnienia. Co więcej, sadzonki i rośliny konopi wymagają większej uwagi, aby uzyskać optymalny plon, co wymaga od hodowcy zainwestowania zarówno czasu, jak i pieniędzy na udaną uprawę. Z tego powodu zalecany jest rozważny wybór nasion konopi.

Co warto rozważyć przy zakupie nasion marihuany?

Przede wszystkim, ważne jest aby wiedzieć, jaką odmianę chcesz kupić. Oznacza to określenie, czy chcesz uprawiać odmiany indica w celu złagodzenia doświadczanego bólu, czy zaburzeń snu, czy odmiany sativa, które pomagają w problemach lękowy i stymulują umysł, a może odmiany hybrydowe, które znajdują się gdzieś po środku. Podejmując tę ​​decyzję, rozważ starannie swoje cele terapeutyczne oraz środowisko uprawy.

Dodatkowo musisz zastanowić się, od jakiego rodzaju nasion chcesz zacząć. W szczególności musisz zdecydować, czy rozpocząć uprawę od zwykłych nasion, nasion feminizowanych, czy nasion automatycznie kwitnących. Ta decyzja może wpłynąć na wiele aspektów Twojej uprawy, więc rozważ dokładnie swoje opcje.

Jaka jest różnica między nasionami tradycyjnymi, feminizowanymi i automatycznie kwitnącymi?

Na pierwszy rzut oka nie ma rozróżnialnej różnicy między tradycyjnymi, feminizowanymi i automatycznie kwitnącymi nasionami, ale głęboko w ich genetyce kryją się główne różnice, które mogą wpłynąć na Twoją uprawę – oraz budżet – na kilka ważnych sposobów.

Nasiona tradycyjne:

Tradycyjne nasiona to te same, które znajdziesz praktycznie wszędzie. Są one produktem zapylania żeńskich roślin przez męską roślinę i mogą wytwarzać zarówno męskie, jak i żeńskie rośliny doniczkowe (dla przypomnienia, tylko żeńskie rośliny wytwarzają pąki, które dadzą ci haj). Szacuje się, że tylko 66 procent tradycyjnych nasion będzie żeńskich i praktycznie niemożliwe jest określenie płci przed fazą kwitnienia. Jeśli na początku fazy kwitnienia znajdziesz męską roślinę wśród swoich dziewczyn, działaj szybko! Chłopcy szybko zapylają dziewczęta.

Nasiona feminizowane:

Nasiona feminizowane to nasiona, które zostały specjalnie zaprojektowane do produkcji roślin żeńskich. Prawidłowo wyprodukowane feminizowane nasiona powinny w około 95 procentach przypadków wysiewać rośliny żeńskie. Mają również tendencję do szybszego wzrostu i są mniej wybredne w kwestii środowiska wzrostu, co znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo pojawienia się nasiennych roślin lub roślin hermafrodytycznych.

W przeszłości stosowano wiele różnych metod wytwarzania żeńskich nasion, z których wiele polegało na stresowaniu roślin żeńskich w celu pobudzenia produkcji pyłku. Chociaż poprzednie metody zwiększały prawdopodobieństwo, że cechy hermafrodytyczne są przekazywane z pokolenia na pokolenie, nowe metody wykorzystujące różne rodzaje srebra skutecznie eliminują takie efekty.

Nasiona automatyczne:

Nasiona automatyczne są również produktem manipulacji genetycznych, ale ich cel jest inny: krzyżując różne odmiany konopi z odmianami ruderalis, hodowcy są w stanie stworzyć odmiany marihuany, które automatycznie kwitną już po trzech tygodniach. Oczywiście, ze względu na ich dziedzictwo ruderalis, rośliny te rosną znacznie mniejsze niż inne odmiany i dobrze radzą sobie w środowiskach zewnętrznych, gdzie zmienny cykl świetlny nie ma na nie wpływu.

Ponieważ kwitną automatycznie, te odmiany mogą zwykle wyprodukować dwa pełne zbiory w ciągu jednego sezonu wegetacyjnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.