5 Powodów, Dla Których Zawsze Jesteś Głodny

5 powodów, dla których zawsze jesteś głodny.

Bycie głodnym przez cały czas nie jest normalne, ale także nie oznacza, że ​​coś jest z tobą nie tak.

Niektórzy ludzie łatwo stają się głodni, nawet jeśli jedzą śniadanie, obiad, kolację i przekąski.

Istnieje milion powodów, dla których tak się dzieje, na przykład z powodu nowego sposobu odżywiania, diety pozbawionej węglowodanów i białek lub jakiegoś Jeśli jesteś jedną z tych osób i uważasz się za zdrowego w większości innych aspektów, nie ma powodu do paniki. Prawdopodobnie jesteś zestresowany, nie śpisz dobrze lub jesz niewłaściwe rzeczy przez ostatnie kilka tygodni.

Men’s Health rozmawiał z ekspertami i opracował listę niektórych z najczęstszych powodów, dla których ludzie są nadmiernie głodni.

Oto pięć rzeczy z naszych ulubionych:

• Nie śpisz wystarczająco

Sen jest bardzo ważny. Sen jest najlepszym i jedynym sposobem na odpoczynek i regulację niektórych ważnych hormonów, na przykład regulujących głód. Raport American Heart Association z 2016 roku wykazał, że hormon Gherlin, ten, który reguluje głód, zmniejsza się, gdy sen jest zakłócony.

• Pijesz za dużo alkoholu lub napojów gazowanych

Napoje gazowane i alkohol, oprócz posiadania ton kalorii, zmieniają twój system. Te pierwsze zawierają dużo syropu kukurydzianego i fruktozy. Ten związek, po spożyciu, blokuje zdolność mózgu do określania, kiedy jesteś pełny, nakłaniając cię do jedzenia więcej, gdy nie musisz.

Alkohol również zmusza mózg do myślenia, że ​​jesteś głodny, a badanie z 2017 r. wykazało związek między spożywaniem alkoholu a określonymi neuronami w mózgu, które powodują chęć jedzenia. Pomyśl o alkoholu jako o płynnych przekąskach.

• Twoje śniadanie nie jest wystarczająco sycące

Ludzie nie bez powodu kładą nacisk na śniadanie. Pierwszy posiłek dnia może przewidzieć, jak będziesz jeść przez resztę.

Różne badania dowiodły, że spożywanie pikantnych potraw rano zwiększa szanse na zdrowe odżywianie się w ciągu dnia, a ludzie, którzy zjedli mniej niż 300 kalorii na śniadanie, przytyli więcej niż ci, którzy spożyli 500 kalorii lub więcej. Posłuchaj swojej babci i zjedz rano zbilansowane śniadanie.

• Nie jesz wystarczającej ilości warzyw

Zielone warzywa liściaste (niektóre z najbardziej złośliwych pokarmów w historii) dostarczają witaminy K, składnika odżywczego, który pomaga regulować poziom insuliny i kontrolować apetyt. Ludzie powinni spożywać około 120 mikrogramów witaminy K dziennie, które można otrzymać z prostej garści liści jarmużu.

• Jesteś znudzony

Czy zauważyłeś, że kiedy nie masz nic do roboty, zawsze sprawdzasz, co jest w twojej lodówce? Według badania z 2015 r. nuda w ogromnym stopniu przyczynia się do przybierania na wadze, powodując, że ludzie przejadają się tylko dlatego, że nie mają nic lepszego do robienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.