Czy Fioletowa Marihuana Jest Lepsza?

Odkładając na bok atrakcyjność wizualną marihuany, czy są powody, by sądzić, że te kwiaty w królewskiej tonacji są lepsze niż zielone pąki, bardziej powszechne dla rośliny cannabis?

No cóż, nauka mówi, że wcale nie.

Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności, nie ma żadnych istotnych dowodów na to, że powodowany rzez antocyjany fioletowy kolor posiada jakikolwiek wpływ na biologię człowieka lub cierpiące przez niego choroby – chociaż zawierają wyższe stężenie przeciwutleniaczy, co teoretycznie byłoby korzystne tylko wtedy, gdy ktoś spożywałby pąki. Istnieje pewna drobna potwierdzona korelacja z antocyjaniną jako środkiem przeciwzapalnym, ale znowu, prawdopodobnie można by osiągnąć lepsze efekty w przypadku zjedzenia tej substancji. Poszukiwanie odmiany o wyższej zawartości CBD byłoby lepszym źródłem efektów przeciwzapalnych niż pąki o fioletowym kolorze.

Wiele fioletowych odmian marihuany zawiera mniejsze ilości THC, ale istnieje wiele fioletowych odmian, które są dość mocne.

Ogólnie rzecz biorąc, fioletowe pąki mają tendencję do niższej zawartości THC niż jego bardziej zielone odpowiedniki. Nie oznacza to, że fiolet o wysokiej zawartości THC nie jest możliwy, jesteśmy pewni, że wszyscy widzieliśmy lub paliliśmy wyjątek od reguły. To dlatego, że większość fioletowych pąków, które widzimy dzisiaj, nie jest wynikiem stresu rośliny, ale jej genetyki.

Aby lepiej zrozumieć to powiązanie, porozmawialiśmy z doświadczonym hodowcą i skoncentrowaliśmy się na słowach Matta Goslinga, prawdziwego konesera cannabis, który wyjaśnił zjawisko popularności fioletowej marihuany. Wyjaśnił, że fioletowy pąk może być fantastyczny, ale zwykle wynika to z dobrej hodowli i genetyki, i nie ma tu nic więcej.

„Fioletowe odmiany jeśli chodzi o wygląd są absolutnie niezapomniane. Jeśli doświadczysz dobrego haju przy paleniu fioletowej odmiany, z pewnością go zapamiętasz. Niestety, nie jest to jednak żadna reguła”.

Wszystko poza hodowlą może zaszkodzić roślinie. „Wszelka energia, którą roślina wyda na osiągnięcie tego fioletowego pigmentu, zostanie pobrana skądinąd i ogólnie zaszkodzi roślinie. Po prostu nie warto ryzykować jakości, aby mieć szansę na nieco lepszą atrakcyjność cannabis”.

Mity o fioletowej marihuanie

Niektórzy uważają, że istnieją hodowcy, którzy manipulując rośliną wydobywają fioletowe odcienie, jednak powszechność takich praktyk wydaje się w dużej mierze mitem. Lista rzekomych technik wywoływania fioletowego koloru obejmuje praktyki takie jak wpływanie na poziom składników odżywczych lub zamrażanie roślin, ale Matt potwierdza, że są to bzdury.

To nie oznaczy, że hodowcy ich nie próbują, oczywiście, że tak. Matt mówi:

„Widziałem, jak niektórzy ludzie używają lodowatej wody do spłukiwania roślin, niestety często narażając je na szok i przekreślając szansę na uzyskanie wspaniałych wyników”.

Rozmawiając z hodowcami, budtenderami, recenzentami kwiatów i innymi dziennikarzami zajmującymi się konopiami, panuje wśród branży konsensus, aby traktować każdy zbiór jako wyjątkowy – palić to, co uda ci się wyhodować z jak największym szacunkiem.

Co więcej, nie mamy wątpliwości co do tego, że wizualna atrakcyjność kwiatu może poprawić wrażenia z palenia. Ostatecznie jednak sama obecność pigmentu nie ma związku z uzyskanymi efektami. Jeśli kwiat jest dobry, nie ma znaczenia w jakim odcieniu tęczy jest jego kolor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.