Czy Należy Czyścić Słoiki Po Marihuanie?

Zarówno w przypadku częstych, jak i nieczęstych konsumentów konopi, znalezienie odpowiedniego miejsca na przechowywanie cannabis może pomóc w utrzymaniu świeżości marihuany na dłużej. Najlepszym sposobem przechowywania marihuany są szczelne słoiki, w chłodnym, ciemnym miejscu. Zakładając, że trzymasz zioło w słoiku, czy konieczne jest czyszczenie go za każdym razem?

Utrzymuj trichomy i terpeny w stanie nienaruszonym

Pozostawienie marihuany w plastikowych torebkach może spowodować wyciągnięcie włosków z pąka. Trichomy, oprócz tego, że nadają konopiom przepiękny wygląd, zawierają silne kannabinoidy, które nadają konopiom wiele właściwości leczniczych w stanach takich jak lęk, nudności, ból i wiele innych. Trichomy zawierają również terpeny, związki, które nadają cannabis wyraźny smak i zapach, jak cytrusy czy sosna. Terpeny przyczyniają się również do efektu otoczenia występującego w konopiach.

Plastik ma ładunek statyczny i może wyciągać włoski z pąka. Torebki mogą również wypłukiwać toksyczne chemikalia, których zdecydowanie nie chcesz wdychać. Inną wadą przechowywania cannabis w plastiku jest to, że może się rozpaść. Chociaż może to być przydatne przy zwijaniu jointa, przechowywanie pąków w słoiku z pewnością zapewnia lepszą ochronę i nie zmniejsza twojego zapasu. Przechowywanie marihuany w słoiku pomaga również zachować nienaruszone indywidualne profile smakowe na dłużej. Odmiany konopi, ze względu na terpeny, mają wyraźnie różne smaki i zapachy, których nie chcesz ze sobą mieszać. Jeśli lubisz słodycz Super Lemon Haze, ale przechowujesz ją w tym samym słoiku, co seropodobny, nieco funky Dairy Queen, oba mogą być znacznie mniej przyjemne do spożycia.

Kontrola mocy i zapachu

Z czasem konopie wystawione na działanie tlenu i wieku ulegną degradacji, rozkładając psychoaktywny związek THC w kannabinoid o nazwie CBN (kannabinol). Chociaż uważa się, że CBN jest skuteczny w zwalczaniu bezsenności, ma niewielkie lub żadne działanie odurzające. Przechowywanie w hermetycznym pojemniku potrwa znacznie dłużej, aby się degradować. I nie zapominajmy o charakterystycznym skunkowym zapachu marihuany. Jeśli nie chcesz, aby twój dom pachniał jak apteka, przechowywanie marihuany w hermetycznym słoiku pomoże ograniczyć zapachy do minimum. A jeśli jesteś rodzicem, trzymanie zioła w szczelnie zamkniętym słoiku utrudnia otwieranie ich przez małe rączki..

Czas na sprzątanie

Z czasem do ścianek słoików przykleja się roślinna żywica. A wszystko, co pozostanie w jakimkolwiek pojemniku wystarczająco długo, spowoduje rozwój pleśni, co nie jest dobre dla cannabis, ani dla twojego zdrowia. Palenie spleśniałej marihuany może zaostrzyć stany takie jak astma i alergie oraz narazić Cię na dodatkowe podrażnienia oskrzeli i płuc. Poza tym, zdecydowanie nie chcesz przechowywać nowego zioła ze starszymi, spleśniałymi pozostałościami. Na szczęście, czyszczenie słoików z marihuaną jest dość proste i nie wymaga specjalnego sprzętu.

• Alkohol izopropylowy (ISO): Często stosowany w środkach dezynfekujących, antyseptycznych i detergentach, ISO jest bardzo przystępny cenowo.

• Gorąca woda: Jeśli żywica nie jest zbyt zbrylona, ​​czyszczenie słoika gorącą wodą powinno wystarczyć.

• Zmywarka: Jeśli zmywarka może pozbyć się starego, przyklejonego jedzenia z naczyń, pozbycie się żywicy ze słoików do przechowywania nie wydaje się takie trudne. Zmywarki są przecież przeznaczone do mycia naczyń w wysokich temperaturach oraz zabijania zarazków i bakterii. A jeśli masz zmywarkę z ustawieniem „dezynfekcji”, jest ona zaprojektowana tak, aby zabić prawie 100 procent bakterii i osiągnąć temperaturę 150 stopni Fahrenheita podczas ostatniego cyklu płukania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.