4 pytania na temat marihuany i ciąży

4 pytania na temat marihuany i ciąży, których bałaś się zadać.

Lindsay Hoppe, 37-letnia blogerka i fotografka w Sacramento w Kalifornii, doświadczała ciągłych nudności i codziennych wymiotów podczas swoich pierwszych dwóch ciąż. Tak więc, podczas trzeciej ciąży, próbowała złagodzić te objawy, jedząc małe ilości ciastek i popcornu z dodatkiem marihuany przez cały dzień. Doświadczała mniejszych nudności oraz prawie nie wymiotowała w dni, w które spożywała produkty z marihuaną, a ponieważ musiała odstawić leki na chorobę afektywną dwubiegunową, kiedy zaszła w ciążę, marihuana pomogła jej opanować zarówno niepokój jak i nadmierną drażliwość. Dziecko, z którym była w ciąży, ma teraz 10 lat, nie doświadczyło żadnych problemów zdrowotnych.

Jackie McGuire, 34-letnia programistka komputerowa z San Francisco, odparowywała marihuanę, aby złagodzić nudności i utratę apetytu podczas ciąży.

„Kiedy stosowałam marihuanę tuż po przebudzeniu, uspakajała ona mój żołądek oraz przywracała mi apetyt”, mówi.

Ale Shakira, 39-latka z Florydy żałuje, że paliła marihuanę podczas ciąży. Jej córka urodziła się przedwcześnie i kobieta uważa, że ma to związek z paleniem cannabis.

„Zaczęłam wcześniej doświadczać skurczy” mówi. „Nie jestem przeciwna marihuanie – po prostu uważam, że nie powinno się jej stosować w czasie ciąży.”

Lindsay, Jackie i Shakira to trzy z wielu kobiet, które używały marihuany podczas ciąży. Badanie opublikowane w czerwcu 2019 r. w czasopiśmie Journal of American Medical Association wykazało, że 7% kobiet w ciąży w USA zażywało cannabis w ciągu ostatniego miesiąca, w porównaniu z 3,4% kobiet w 2002 roku. Podczas pierwszego trymestru pełne 12,1% kobiet w ciąży spożywało cannabis w 2017 roku.

Obecnie toczy się debata na temat bezpieczeństwa stosowania marihuany u kobiet w ciąży oraz w stosunku do ich dzieci. Badanie przeprowadzone na 44 jamajskich dzieciach w 1994 roku wykazało, że 1-miesięczne dzieci, których matki używały marihuany, miały lepszą stabilność układu nerwowego, czujność, nastrój i zdolność do lepszego samo-uspakajania się niż te, których matki nie paliły cannabis.

Jednak to badanie zostało skrytykowane przez klinicystów jako źle zaprojektowane, mówi dr Levan Darjania, dyrektor naukowy Vertical Wellness. Inne badania powiązały używanie cannabis podczas ciąży z mniej korzystnymi wynikami. Wstępne wyniki jednego z trwających badań sugerują, że szczury, których matki są narażone na substancje chemiczne naśladujące marihuanę w czasie ciąży, wykazują zmniejszone połączenia między nerwami w hipokampie, obszarze mózgu zaangażowanym w uczenie się i pamięć. I, potwierdzając podejrzenia Shakiry, badanie z 2016 roku dotyczące toksyczności reprodukcyjnej wykazało, że matki, które używały marihuany do 20 tygodnia ciąży, były pięć razy bardziej narażone na przedwczesny poród.

Aby wyjaśnić zamieszanie związane z marihuaną i ciążą, eksperci odpowiedzieli na kilka typowych pytań na ten temat.

Jak bezpieczne jest stosowanie marihuany podczas ciąży?

Jeśli zażyjesz marihuanę podczas ciąży, najprawdopodobniej dotrze ona do płodu.

„Kanabinoidy dostają się do krwi i łatwo przechodzą przez barierę łożyskową” – powiedziała Darjania. „Narażenie płodu na związki czynne zawarte w konopiach indyjskich jest zarówno skuteczne, jak i długotrwałe. Należy zatem oczekiwać, że to narażenie może głęboko wpłynąć na rozwój układu endokannabinoidowego. ”

Na bezpieczeństwo stosowania cannabis w czasie ciąży może mieć wpływ wiele czynników, takich jak dawka, metoda podawania i genetyka rodzica, mówi dr Joseph J. Morgan, profesor edukacji konopnej na University of the Sciences w Filadelfii i partner Green Flower Media. Morgan zaleca przeprowadzenie odpowiedniej rozmowy z położnikiem-ginekologiem (OB / GYN), jeśli myślisz o używaniu marihuany podczas ciąży.

Kobiety stosują marihuanę, aby złagodzić nudności i wymioty związane z porannymi mdłościami, aby pobudzić apetyt oraz uspokoić lęk i depresję. I chociaż niektóre badania potwierdzają te korzyści, inne badania oraz inni lekarze zniechęcają do wykorzystywania cannabis podczas ciąży ze względu na ryzyko dla prawidłowego rozwoju płodu.

Jednak, oczywiście bez względu na sytuację, najbezpieczniejszą drogą jest całkowite zaprzestanie używania konopi po zajściu w ciążę. Wytyczne American College of Obstetrics & Gynecology stwierdzają, że „ze względu na obawy dotyczące upośledzenia rozwoju neurologicznego, a także narażenia matki i płodu na niekorzystne skutki palenia, kobiety w ciąży lub planujące ciążę powinny być zachęcane do zaprzestania używania marihuany”.

Wytyczne te mówią również, że należy unikać palenia w okresie poporodowym, aby zapobiec narażeniu na bierność. „Dowody biomedyczne w przeważającej mierze wskazują, że używanie konopi indyjskich podczas ciąży i być może w okresie poporodowym pozostaje znacznie niedocenianym problemem, który może powodować długoterminowe szkody dla zdrowia dziecka”.

Jakie są zagrożenia związane z używaniem konopi w czasie ciąży?

Morgan mówi, że wykorzystywanie cannabis w czasie ciąży wiąże się z niższą masą urodzeniową i inteligencją dzieci, szczególnie jeśli rodzic używał niesprawdzonych produktów.

Darjania mówi, że ​​inne problemy związane z używaniem konopi indyjskich podczas ciąży obejmują:

• Zubożenie receptorów mózgowych oraz neuroprzekaźników dopaminy
• Problemy z rozumowaniem
• Zwiększone ryzyko wystąpienia agresywności, stanów lękowych oraz depresji podczas wczesnego rozwoju
• Upośledzona pamięć wzrokowa oraz zwiększona chęć stosowania narkotyków w późniejszym życiu.

Morgan mówi, że w przypadku matek, duże ilości marihuany zamiast łagodzenia nudności mogą je wzmacniać. Marihuana może również powodować pogorszenie umiejętności oceny sytuacji oraz ryzykowne zachowania, które mogą również negatywnie wpływać na płód.

Istnieje również ryzyko potencjalnych sankcji prawnych (kary więzienia, dzieci umieszczone w areszcie ochronnym), jeśli rodzic przyzna się do zażywania konopi indyjskich podczas ciąży. Morgan mówi, że w zależności od lekarza oraz wymagań instytucjonalnych, lekarz może być faktycznie zobowiązany do poinformowania władz, czy pacjentka używa marihuanyw czasie ciąży.

Dlaczego niektóre kobiety używają marihuany w czasie ciąży?

Morgan mówi, że do celów, w których kobiety wykorzystują cannabis podczas ciąży należy łagodzenie nudności, poprawa snu oraz redukcja doświadczanego bólu oraz skurczów. A jeśli bierzesz leki, które mogą być niebezpieczne w czasie ciąży, czasami zastąpienie marihuany może zapobiec pewnym powikłaniom. Badanie z 2006 r. Dotyczące uzupełniających terapii w praktyce klinicznej wykazało, że ponad 92% z 40 kobiet, które stosowały marihuanę podczas nudności w czasie ciąży, uznało ją za pomocą.

„Nudności i wymioty, choć bardzo uciążliwe dla kobiet, zazwyczaj ustępują same z siebie i nie posiadają długoterminowych konsekwencji zdrowotnych dla matki lub dziecka”, mówi.

Jak zminimalizować ryzyko?

Ponieważ eksperci medyczni nie wiedzą jeszcze wystarczająco dużo o potencjalnych skutkach marihuany, najlepiej całkowicie unikać stosowania marihuany podczas ciąży. Nie ma sposobu na zminimalizowanie ryzyka konsumpcji. Ale jeśli nie potrafisz zrezygnować z cannabis, Morgan zachęca do stosowania produktów testowanych laboratoryjnie, których wolne są od zanieczyszczeń, w tym drobnoustrojów, pestycydów, rozpuszczalników, dodatków i metali ciężkich. Produkty te powinny posiadać renomowany certyfikat laboratoryjny.
Aby uniknąć uszkodzenia płuc płodu, lepiej wapować marihuanę niż ją palić. Jest również prawdopodobne, że to właśnie THC jest odpowiedzialne za wiele zagrożeń związanych z używaniem konopi indyjskich w czasie ciąży. Używanie produktów o niskiej mocy z minimalnym THC może być mniej szkodliwe.

Darjania zaleca kobietom w ciąży, które nie chcą całkowicie zrezygnować z marihuany, przynajmniej zmniejszenie częstotliwości jej wykorzystywania.

„Jeśli całkowita abstynencja nie jest możliwa, należy zalecić kobietom ograniczenie regularnego zażywania konopi indyjskich podczas ciąży, ponieważ obecne dowody wskazują, że codzienne używanie konopi indyjskich jest najsilniej związane z przyszłymi niekorzystnymi skutkami neurobehawioralnymi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.