Dlaczego Tak Wielu Ludzi Aresztowanych Jest Za Cannabis

Mimo legalizacji marihuany w wielu Stanach Zjednoczonych aresztowania dotyczące marihuany wciąż mają miejsce każdego dnia.
Według Federalnego Biura Śledczego (FBI) całkowita liczba osób aresztowanych w Stanach Zjednoczonych za naruszenie przepisów dotyczących marihuany wzrosła trzeci rok z rzędu i wyprzedziła większość innych aresztowań, w tym za popełnienie przestępstw z użyciem przemocy.

W 2018 roku odnotowano więcej aresztowań za marihuanę niż za napaść, włamanie, podpalenie, oszustwo, złe zachowanie/ przestępstwa seksualne, między innymi kategoriami przestępczości, zgodnie z danymi FBI z 2018 r., opublikowanymi 30 września 2019 r.

Spośród aresztowań cannabis w 2018 roku, 608,775, czyli prawie 92 procent, dotyczyło samego posiadania marihuany, co oznacza, że ​​jest to o wyższa liczba niż osób aresztowanych za przestępstwa z z użyciem przemocy (521,103).

W raporcie FBI zauważono, że aresztowania narkotykowe stanowiły ponad 16 procent wszystkich aresztowań w USA w 2018 r.

Jak to się dzieje, gdy 33 stany zalegalizowały medyczną marihuanę, a 11 stanów ma legalną marihuanę dla dorosłych?

Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich poinformowała w czerwcu 2019 r., że kiedy Illinois stało się 11. państwem w kraju, które zalegalizowało marihuanę dla dorosłych, prawie połowa wszystkich przestępstw związanych z narkotykami w tym stanie dotyczyła przestępstw związanych z konopiami indyjskimi. Los Angeles, Oakland i Nowy Jork nie wypadają dużo lepiej.

„Policja w całej Ameryce dokonuje aresztowania związanego z marihuaną co 48 sekund”, powiedział dyrektor wykonawczy NORML Erik Altieri. „W czasach, gdy przeważająca większość Amerykanów chce, aby konopie indyjskie były legalne i regulowane, oburzenie, że wiele departamentów policji w całym kraju marnuje pieniądze pochodzące z podatków i ogranicza zasoby organów ścigania na resztowanie obywateli przestrzegających prawa za zwykłe posiadanie marihuany.”

W 2012 r. FBI poinformowało, że aresztowania dotyczące cannabis miały miejsce co 48 sekund, a w 2011 r. co 42 sekundy.

Biorąc pod uwagę wzrost aresztowań dotyczących cannabis z roku na rok w czasie, gdy kilka stanów – w tym duże stany, takie jak Kalifornia i Illinois – posiada prawo dotyczące rekreacyjnej marihuany, można założyć, że logicznie doprowadziłoby to do znacznego spadku liczby aresztowań związanych z marihuaną w przynajmniej w tych stanach.

Nadal jednak dochodzi do rasistowskich aresztowań

Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (ACLU) twierdzi, że agresywne egzekwowanie przepisów dotyczących posiadania marihuany „niepotrzebnie stawia setki tysięcy ludzi w sytuacji wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i marnuje miliardy dolarów podatników. Co więcej, odbywa się to z oszałamiającą uprzedzeniami rasowymi ”.

Pomimo mniej więcej równych wskaźników używania, Afroamerykanie są 3,73 razy bardziej narażeni na aresztowanie za marihuanę niż biali.

Najnowsze dane Sojuszu na rzecz Polityki Narkotykowej pokazują, że 46,9% procent aresztowanych za naruszenia prawa antynarkotykowego to Czarni lub Latynosi, mimo że stanowią zaledwie 31,5% populacji USA.

„Prohibicja jest nieudaną i rasistowską polityką, którą należy przenieść na śmietnik” mówi Altieri.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.