Zmiany prawne w Chicago

Kiedy państwo przygotowuje się do legalizacji rekreacyjnej marihuany, policja również musi dostosować odpowiednio swoją politykę. Grzywny za posiadanie marihuany będą o wiele niższe.

Legalizacja rekreacyjnego wykorzystania oznacza duże zmiany dla policji – i to już niedługo.

Rada Miasta Chicago podejmie rozporządzenie, które dostosuje politykę policji do prawa stanowego, które wejdzie w życie 1 stycznia.

Największa zmiana uniemożliwi policji zatrzymanie dowolnego pojazdu, w którym znaleziono cannabis, bez względu na ilość posiadanej marihuany. Do tej pory przypadki te były ogromną kwestią sporną.

Inne proponowane zmiany zmniejszą również grzywny za nielegalne posiadanie marihuany do $50 za pierwsze wykroczenie (grzywna ta wynosiła $250 – $500). Stan Illinois zdekryminalizował niewielkie posiadanie marihuany w 2016 r., przez co posiadanie marihuany karane jest grzywną, a nie więzieniem.

Na początku tego roku ustawodawcy z Illinois zalegalizowali posiadanie do 30 gramów marihuany przez osoby w wieku 21 lat lub starsze, począwszy od 1 stycznia. Używanie cannabis przez osoby niepełnoletnie i używanie marihuany publicznie nadal pozostaje nielegalne.

Jednym z motywów legalizacji było zakończenie polityki związanej z 30-letnią wojną z narkotykami, w której umieszczono w więzieniach dużą liczbę mniejszości, zwłaszcza w miastach takich jak Chicago.

„Zbyt długo niesprawiedliwe i nieaktualne przepisy dotyczące egzekwowania kwestii związanych z cannabis negatywnie oraz nieproporcjonalnie wpływały na czarne oraz brązowe dzielnice Chicago,”powiedział burmistrz Lori Lightfoot w oświadczeniu. „Legalizacja marihuany w Illinois stanowi potężną okazję do zreformowania naszej polityki i naprawienia tych błędów pokoleniowych, pracując tym samym nad zapewnieniem bezpiecznego, uczciwego i odpowiedzialnego prawa w Chicago.

Miasto będzie musiało odpowiednio wyszkolić funkcjonariuszy w zakresie przestrzegania nowego prawa w ciągu około sześciu tygodni, zanim rekreacyjna marihuana stanie się legalna w Illinois. Prawdopodobnie policja będzie traktować marihuanę bardziej jak alkohol niż nielegalny narkotyk.

„Staramy się, aby nasz kodeks miejski był bardziej wyrozumiały w przypadku drobnych przestępstw związanych z cannabis, oraz aby dawał on jasne wskazówki naszym oficerom” – powiedział Paul Stewart, doradca Lightfoot w sprawie polityki dotyczącej marihuany.

Sposób egzekwowania prawa był częstym tematem dyskusji na spotkaniach społeczności, takich jak to, które odbyło się w zeszłym tygodniu w Austin, które przyciągnęło prawie 100 mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.