Cannabis i seksualność

Jedno z najstarszych zastosowań marihuany związane jest z obrzędami płodności. W starożytności wykorzystywano cannabis do zachęcania zarówno mężczyzn jak i kobiety do zachowań seksualnych. Na ogół prowadzone przez szamanów obrzędy płodności odtwarzały faktycznie lub symbolicznie, akty seksualne i / lub procesy rozrodcze. Konopie indyjskie były postrzegane jako silny afrodyzjak i sposób, w jaki kochankowie mogą połączyć się nie tylko fizycznie, ale także duchowo.

Używanie marihuany jest powszechne w wielu różnych kulturach i często wykorzystywane jest jako pomoc seksualna. Od podniecenia, aktywności seksualnej, problemów związanych z seksem, a nawet chorób przenoszonych drogą płciową – cannabis jest preferowanym rozwiązaniem.

Korzyści ze stosowania cannabis podczas seksu:

• zwiększona zdolność do komunikacji seksualnej z partnerem
• zwiększona wytrzymałość seksualna
• zwiększone umiejętności seksualne
• zwiększone wrażenia dotykowe
• zwiększona długość i moc orgazmów
• zwiększona uwaga na techniczne aspekty uprawiania miłości
• zwiększona uwaga na grę wstępną
• lepsza emocjonalna więź między partnerami.

Kulturowe wykorzystanie cannabis
W Indiach konopie indyjskie były stosowane od ponad dziesięciu wieków przez:

• Ayurvedę jako środek terapeutyczny [pochodzące od sanskryckich słów „Ayu” oznaczających „życie” i „Veda” oznaczających „znajomość”; lub „Wiedza o życiu”]
• Unani Tibbi [Unani po arabsku, hindustani, persku, pasztu oznacza „grecki”; Tibb (i) oznacza Naturę i może być postrzegany jako odrębna forma medycyny Unani.

Oba systemy intensywnie wykorzystują konopie, aby zwiększyć libido, pokonać impotencję, wytworzyć długotrwałe erekcje, opóźnić wytrysk, ułatwić nawilżenie, poluzować zahamowania oraz oczywiście wyleczyć wszelkie choroby związane z narządami płciowymi.

Karma Sutra to jedna z najbardziej znanych książek o sztuce i umiejętnościach seksu i miłości, jakie kiedykolwiek napisano. Karma Sutra pochodzi z tradycji hindusko-buddyjskiej znanej jako Tantra, religii, która nakazuje ćwiczenia fizyczne i umysłowe, takie jak medytacja i joga, aby pomóc praktykującemu w opuszczeniu ciała fizycznego i osiągnięciu oświecenia.
Rytuały wykorzystujące cannabis w Tantrze datowane są na co najmniej 700r. n.e. Początkowo celebranci tantryczni pościli przez co najmniej 24 godziny, a następnie przyjmowali bhang. Kolejno następowały ćwiczenia, które miały ułatwić konsumpcję cannabis. W miarę, gdy efekty marihuany stawały się coraz bardziej intensywne, do marihuany dołączały medytacje oraz pieśni wychwalające Boginię Kali [Boska Matka, małżonkę Śiwy (niszczyciela iluzji), niszcząca indywidualne ego]. Mężczyźni myli następnie partnerki wodą, czesali włosy, perfumowali je i kładli na jedwabnym łóżku. Mężczyźni zaangażowani byli w rytualne dotykanie, zaczynając od czoła kobiety, oczu, nozdrzy, ust, rąk, ud, a na końcu pochwy i seksu oralnego, po czym zmieniano pozycje – teraz to kobieta zapewniała przyjemność mężczyźnie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni stosowali medytację i ćwiczenia oddechowe, aby przedłużyć związek seksualny i osiągnąć „niekończący się orgazm całego ciała”. Sugerowano, że te rytuały były gwarancją ośmio-godzinnych lub nawet dłuższych przyjemności.

We współczesnych kulturach zachodnich używanie konopi indyjskich jest często związane z problemami seksualnymi. Używanie marihuany przez nastolatków może stworzyć środowisko, w którym chętnie eksperymentują z zachowaniami seksualnymi, które mogą prowadzić do niechcianej ciąży lub chorób przenoszonych drogą płciową. Niestety problemy te są często spowodowane nie marihuaną, ale determinacją zachodniego społeczeństwa do demonizacji konopi. Kiedy dzieci zdają sobie sprawę, że ich najbardziej zaufane źródła informacji, takie jak ich rodzice, ich szkoła, a nawet rząd, okłamują ich, mają tendencję do reagowania w sposób sprzeczny z przesłaniem, którego zostali nauczeni.

Kiedy społeczeństwo stanie się bardziej otwarte na cannabis, przekona się, że problemy, które kiedyś związane były z rośliną tak naprawdę już nie istnieją.

„Nasz krajowy system medyczny opiera się na sprawdzonych badaniach naukowych, a nie na popularnej opinii. Do tej pory nauka i badania nie wykazały, że palenie marihuany jest bezpieczne lub skuteczne” – powiedział John Walters Dyrektor ds. Krajowej polityki kontroli narkotyków (06/06/05).

Powinien poprzeć on czymś tak mocne stwierdzenie, czyż nie?

Magia THC

Estrogeny są dobrze znaną grupą związków steroidowych, które działają jako główny żeński hormon płciowy. Progesteron jest częścią tej grupy i jest hormonem steroidowym wydzielanym przez leteum ciałka jajnika i przez łożysko oraz reguluje funkcje rozrodcze kobiet (wraz z estrogenem). . Progesteron działa również w celu zwiększenia gotowości i częstotliwości aktywności kopulacyjnej (płci).

Tetrahydrokannabinol ma zdolność do pracy na substratach neurochemicznych normalnie aktywowanych przez progesteron i może również działać poprzez kaskady sygnalizujące komórki, które aktywują receptory progesteronu. W istocie THC ma zdolność naśladowania progesteronu u kobiet, zwiększając ich libido. Gdy samice szczurów otrzymują THC, stają się znacznie bardziej wrażliwe na seksualne uwagi samców szczurów.

Progesteron może również pomóc w eliminacji estrogenu u mężczyzn i może chronić mężczyzn przed chorobami, takimi jak choroby związane z prostatą. W ten sposób THC może teoretycznie zwiększyć poziom testosteronu, symulując progesteron w organizmie, zwiększając w ten sposób męskie libido.

Jak widać, THC jest naprawdę magiczne, ponieważ ma zdolność zwiększania libido zarówno mężczyzn, jak i kobiet. A jeśli to nie byłoby wystarczająco fantastyczne, ponieważ progesteron jest hormonem anabolicznym, pomaga przekształcać tłuszcz na energię, a więc pomaga w zrzuceniu dodatkowych kilogramów. Chociaż oczywiście – ilość spalonego tłuszczu zależy od aktywności fizycznej, którą dany użytkownik marihuany uprawia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.