Metoda wiecznego zbioru

Metoda wiecznego zbioru: Wielokrotne zbiory w ciągu całego roku.

Metoda ciągłych zbiorów to sposób na zwiększenie ilości marihuany do takiej, której z pewnością nie będziesz w stanie sam wypalić.

Uprawa cannabis przy użyciu tej metody oznacza nieustanną dostawę pąków. Nieustanne zbiory wymagają trochę więcej miejsca niż standardowa uprawa, a także więcej dodatkowego sprzętu oraz oczywiście twojego czasu. Jednak po wejściu w ten system, z pewnością zdasz sobie sprawę jak łatwo jest zapewnić stały zapas świeżych pąków.

Mówiąc najprościej, ciągłe zbiory są wtedy, gdy jedne plony są zbierane w przestrzeni fazy kwitnienia, a następnie kolejno jest szybko zastępowany przez rośliny, które rosną w przestrzeni fazy wegetatywnej. Przestrzeń wegetatywna uzupełnia się świeżym materiałem siewnym lub szczepkami. Po opanowaniu idealnego dostosowania czasu, możliwe jest zapewnienie zbiorów co 8 – 12 tygodni, w zależności od czasu kwitnienia danej odmiany.

• Oddzielenie fazy wegetatywnej od fazy kwitnienia

Rośliny będące w fazie wegetatywnej oraz w fazie kwitnienia wymagają całkiem różnych rodzajów oraz ilości światła. Oczywiście wyjątkiem są rośliny z autofloweringiem. Rozwiązanie to posiadanie dwóch oddzielnych przestrzeni uprawy lub pojedynczą przestrzeń przedzieloną w jakiś sposób na dwie części. Dwa pokoje, dwa namioty, dwie szafki – jeśli chodzi o metodę wiecznego zbioru, jedna przestrzeń musi być przeznaczona na fazę wegetatywną, a druga na fazę kwitnienia.

• Dlaczego warto postawić na metodę wiecznego wzrostu?

Nieustanne zbiory mają dwie wyraźne zalety. Przede wszystkim – marihuana się nigdy nie kończy. W przypadku współczesnych hybryd, czas dojrzewanie wynosi tylko około 8 tygodni. Oznacza to świeżą porcję pąków co dwa miesiące. Skończenie się zapasów marihuany może sprawić, że zaczniesz ją kupować lokalnie i z pewnością dość szybko sprawi, że stracisz na nią wszystkie swe oszczędności. Jednak dzięki dodatkowemu wysiłkowi i dobremu zgraniu, metoda wiecznego zbioru może oznaczać nawet 6 zbiorów rocznie.

Druga duża zaleta, to zabezpieczenie. Jeśli coś pójdzie nie tak w pokoju kwitnienia, a plony z jakiegoś powodu zostaną przez ciebie utracone – patogeny, zgnilizna pąków lub korzeni, przypadkowe zatrucie roślin z powodu zaburzenia składników odżywczych czy pH – to posiadasz dostępne szybkie zamienniki i nie musisz zaczynać od początku. Wrócenie się o kilka tygodni można przeboleć, ale utrata 10 lub więcej tygodni pracy… uh to boli.

• Oczywiście metoda ta kosztuje więcej, ale…

Oczywiście są dodatkowe koszty, ale nie są one podwojone, ponieważ rośliny w fazie wegetatywnej potrzebują wszystkiego o wiele mniej niż rośliny w fazie kwitnienia, aby dobrze rosnąć. Mniejsze rośliny na mniejszej przestrzeni i pod słabszymi lampami, potrzebują mniej zasobów aby je utrzymać. W każdym razie, dodatkowy koszt instalacji wraz z całym sprzętem wyrówna się, kiedy będziesz widział, że twoje słoiki z pąkami są cały czas pełne.

Rzeczą oczywistą jest także fakt, że ciągłe zbiory oznaczają, że musisz poświęcić roślinom dodatkowy czas. Utrzymanie dwukrotnie większej liczby roślin wymaga dodatkowej uwagi na każdym etapie. Przestrzeń z wieczną fazą wegetatywną zazwyczaj wymaga regularnego polewania, treningu i innych działań, które sprzyjają zdrowemu, energicznemu wzrostowi. Ale kto nie lubi spędzać czasu ze swoimi roślinami?

Co gdy będziesz miał zbyt dużą ilość pąków? Taka sytuacja otwiera drogę do eksploracji wielu zastosowań marihuany.

• Jak zacząć?

Utwórz dwie przestrzenie. Z natury, potrzebna jest mniejsza przestrzeń na rośliny w fazie wegetatywnej, oraz większa przestrzeń na fazę kwitnienia, która pozwoli roślinom na odpowiednie rozciągnięcie się.

Oczywiście wielkość każdej przestrzeni zależy od możliwości twoich pokojów. Mały i duży namiot uprawy to naprawdę najlepsza wybór jeśli możesz na uprawę przeznaczyć cały pokój, ale zamknięta szafka z odpowiednim podziałem również sprawdzi się dobrze. Skonfiguruj każdą komorę odpowiednio – albo do wzrostu wegetatywnego albo do fazy kwitnienia.

• Pierwsze zbiory

Pierwsze plony będą wymagać standardowej ilości czasu, ale gdy tylko zakończy się kolejny cykl wegetatywny, musisz się trochę bardziej skupić i poświęcić.

Przygotuj rośliny do komory wegetatywnej, to od ciebie zależy czy będą to nasiona marihuany czy szczepki. Kiedy już będą w odpowiednim rozmiarze, umieść je w komorze kwiatowej. I oczywiście natychmiast musisz przygotować więcej roślin – szczepek lub świeżo kiełkujących nasion marihuany – aby uzupełnić przestrzeń wegetacyjną. Po ośmiu tygodniach troskliwej opieki kwiaty gotowe są do zbiorów, a kolejne rośliny gotowe są do pracy.

• Ponowne ustawienia

Zbierz istniejące rośliny z przestrzeni kwiatowej. Usuń doniczki i wyczyść obszar. Wypełnij przestrzeń roślinami z przestrzeni wegetatywnej. Uzupełnij przestrzeń wegetatywną nowym materiałem siewnym pochodzącym z nasion lub szczepek.

I od nowa to samo – w ten sam sposób.

Nieustanne zbiory wymagają dwóch obszarów działających jednocześnie, w idealnej synchronizacji, aby rośliny mogły przechodzić z jednego obszaru do drugiego cyklicznie kiedy już będą gotowe.

• Przystosowanie przestrzeni wegetatywnej

Podczas fazy wegetatywnej, rośliny są mniejsze i zajmują znacznie mniej miejsca i wymagają mniejszej ilości zasobów. W związku z tym, potrzebują one między innymi mniej intensywnych świateł niż obszar kwitnienia. Jeśli oddzielasz jedną przestrzeń od drugiej, upewnij się, że postawiona przez ciebie ścianka jest naprawdę szczelna. Dostanie się dodatkowego światła do przestrzeni kwitnienia może spowodować, że kwiaty będą słabo rosnąć, a nawet sprawić, że rośliny wrócą z powrotem do fazy wegetatywnej lub wyrosną w formie hermafrodyt.

Zamiast stawianie na ogromne okazy, rozważ uprawę kilku mniejszych roślin. Skraca to fazę wegetatywną, jednocześnie wypełniając rozsądnie przestrzeń.

• Przystosowanie przestrzeni kwitnienia

Obszar kwitnienia musi być całkowicie odporny na światło. Wprowadzenie dodatkowego źródła światła może mocno uszkodzić wykonaną przez ciebie pracę.
Równie ważna jest także kontrola ciepła i wilgotności, szczególnie w mniejszych pomieszczeniach. Oprócz tego warto także zwrócić uwagę na odpowiednią cyrkulację powietrza. Zbyt gorące lub zbyt zimne powietrze może wpływać na prawidłowe tworzenie się pąków, podczas gdy wysoka wilgotność i słaba cyrkulacja powietrza może powodować powstawanie pleśni. Dobierz odpowiedni sprzęt do swojej sytuacji oraz postaw na solidny wentylator.

W przypadku cannabis, w szczególności współczesnych hybryd o wysokiej zawartości terpenów, ich zapach może być naprawdę bardzo mocny. Jeśli jesteś właśnie w takiej sytuacji, rozważ także zainstalowanie odpowiednich wentylatorów węglowych.

• Synchronizacja

Kluczowe znaczenie ma odpowiednia synchronizacja, ale oczywiście ma to bezpośredni związek z twoim doświadczeniem, szczególnie w przypadku wybranych odmian. Gdy zbierasz pąki z przestrzeni kwitnienia, idealnie gdy rośliny z fazy wegetatywnej od razu znajdą się w tej przestrzeni po zakończeniu przez ciebie zbiorów. Uzyskanie roślin o odpowiedniej wielkości w odpowiednim czasie oznacza, że musisz idealnie znać charakterystykę każdej odmiany. Niektóre odmiany potrafią rosnąć tak szybko, że nie potrzebują one nawet 8 tygodni, ale oczywiście istnieją także takie, które w fazie wegetatywnej muszą spędzić co najmniej 8 tygodni, aby osiągnąć idealny rozmiar do umieszczenia ich w przestrzeni kwitnienia.

Do metody wiecznego zbioru idealne są odmiany o krótkim czasie kwitnienia. Wiele współczesnych odmian dojrzewa w ciągu 8 tygodni, i 8 tygodni to także wystarczająco dużo czasu, aby rośliny dobrze wyrosły w fazie wegetatywnej. 8-tygodniowe zbiory oznaczają także uzupełnianie twoich słojów co dwa miesiące – i jest to wynik niesamowity.

Jeśli chcesz na przykład uprawiać sativy o dłuższym okresie dojrzewania, jak na przykład Hazes, częstotliwość zbiorów spada do 4 rocznie, z powodu 12-tygodniowego czasu kwitnienia.

WYJĄTKI OD ZASAD

Oczywiście istnieją także pewne wyjątki od przedstawionych przez nas zasad. W przypadku odmian kwitnących automatycznie, nie ma potrzeby tworzenie oddzielnej przestrzeni, ponieważ młode i dojrzałe rośliny wymagają tego samego schematu oświetlenia.

PODSUMOWANIE

Dzięki dwóm odpowiednio przygotowanym przestrzeniom ciągłe zbiory mogą zasypać cię naprawdę sporą ilością suszonej marihuany. Z pewnością jest to idealny sposób na wypróbowanie wielu różnych odmian w ciągu roku i znalezienie takich, które pasują zarówno do twoich metod jak i do twojego organizmu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.