Alternatywne metody konsumpcji medycznej marihuany

Choć najbardziej znaną formą spożywania marihuany jest jej palenie, to nie wszyscy, a zwłaszcza ci, którzy stosują ją do celów medycznych chcą to robić. Niezależnie od badań wykazujących, że nie ma fizycznie nic złego w paleniu czystej medycznej marihuany, wiele osób odrzuca taką metodę konsumpcji marihuany.

Nie znaczy jednak, że nie istnieją inne sposoby użytkowania marihuany. Istnieje wiele różnych dróg, aby dostarczyć marihuanę do organizmu, a to jest szczególnie ważne w przypadku dzieci i osób starszych.

• Żywność

Żywność obejmuje produkty spożywcze takie jak tradycyjne ciasta i ciastka, ale obecnie dostępny jest cały szereg innych produktów, wszystko zależy od kreatywności. Są to między innymi masła, oliwy, batony, krakersy, gumy do żucia, napoje, herbaty.

Artykuły spożywcze są dobrym sposobem na spożywanie medycznej marihuany, ponieważ idą one bezpośrednio do żołądka, dają długotrwałą ulgę i mogą być bardzo precyzyjne w dawkowaniu – choć zaleca się ustalenie dawki we współpracy z lekarzem, ponieważ może się ona różnić w zależności od wieku, wagi, masy metabolicznej.

Efekty marihuany z produktów spożywczych przychodzą nieco później niż z palenia jej. Należy także pamiętać, aby trzymać ją z dala od dzieci oraz zwierząt.

• Waporyzowanie

Innym popularnym sposobem spożywania marihuany jest waporyzowanie jej. Wystarczy umieścić niewielką ilość cannabis w odpowiednim urządzeniu. Nagrzewa się ono do temperatury, w które uwalniane będą związki lecznicze, a następnie para, która się wytwarza jest wdychana. Istnieje wiele różnych waporyzatorów, które możemy wybrać zależnie od naszych preferencji.

Waporyzowanie, tak jak palenie, jest dobrym sposobem na wprowadzenie składników leczniczych do organizmu, ale nie posiada zapachu, które posiada regularne palenie. Waporyzatory mogą być kosztowne, potrzebują czasu na rozgrzanie, muszą być regularnie ładowane.

• Czopki

Czopki są kolejnym dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą uniknąć palenia. Stożek zawierający ekstrakt z konopi umieszcza się bezpośrednio w odbycie. Sposób ten korzystny jest dla wielu ludzi, ponieważ działa szybko, a także posiada długie działanie.

• Substancje pod – językowe

Aerozole pod – językowe są mieszanką kannabinoidów i alkoholu, oleju kokosowego lub oleju MCT. Efekty przychodzą stosunkowo szybko (choć nie tak szybko jak przy paleniu), oferują dosyć dobrą kontrolę dawkowania, oraz nie posiadają skutków niepożądanych, które pojawiają się przy paleniu. Rozwiązanie to idealne jest w przypadku dzieci.

• Miejscowe rozwiązania

Istnieje kilka problemów, które mogą zostać rozwiązane przez zastosowanie rozwiązań miejscowych. Kwestie takie jak zapalenia stawów, dolegliwości skórne i bóle stawów leczone mogą być za pomocą kremów, balsamów oraz żeli zawierających marihuanę. Płyny oraz kremy nie powodują haju jednocześnie dostarczając korzyści leczniczych.

W ich przypadku nie ma jednak dobrej kontroli dawkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.