Efekty cannabis na mózg

Jakie są efekty cannabis na mózg? Nauka przychodzi z odpowiedzią!

Powszechnym mitem otaczającym palenia cannabis jest to, że niszczy ono komórki mózgowe – ale my na szczęście wiemy, że nie jest to prawda.
Więc jakie są efekty marihuany na nasz mózg? Dzięki nauce już wiemy jak odpowiedzieć na to pytanie.

Cannabis nie zabija komórek w mózgu!

W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych można było napotkać sławną reklamę antynarkotykową, na której widniało jajko na patelni, a lektor monotonnym głosem powtarzał „tak wygląda twój mózg, kiedy jesteś na narkotykach”.
Reklamy takie jak ta, usiłowały przekonać całe pokolenia, że cannabis zabija komórki mózgowe w ten sam sposób w jaki robi to alkohol.

Ostatnie badania pokazują jednak, że wcale tak nie jest. Artykuł opublikowany przez Journal of Neuroscience pokazuje, że codzienne stosowanie cannabis nie wiąże się z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu mózgu u dorosłych czy nastolatków. Zamiast niszczyć komórki mózgowe, tak jak robi to alkohol i kokaina, cannabis współpracuje z receptorami CBD w mózgu. To tak, jakby ludzki organizm został zaprojektowany do palenia marihuany.

Jak się okazało, badanie tylko potwierdza odkrycia sprzed lat. Prawie piętnaście lat temu, w 2003 roku opublikowano podobny artykuł w Journal of the International Neuropsychological Society wydawanym przez Cambridge University.
Wyniki tego badania nie były jednak szeroko nagłośnione.

Cannabis można stosować w leczeniu chorób mózgu!

Przeprowadzono także więcej badań dotyczących możliwości wykorzystania cannabis w leczeniu chorób wyniszczających, takich jak choroba Alzheimera czy demencja. Cannabis nie zabija komórek w naszym mózgu – jest wręcz odwrotnie!

Pamiętaj o prawdziwych badaniach, zanim następnym razem ktoś ci powie, że palenie trawki powoduje, że jesteś głupi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.