Legalizacja medycznej marihuany zmieni życie Polaków

Zgodnie z nowym prawem, medyczna marihuana może być przepisywana w takich przypadkach jak spastyczność, ból chroniczny, padaczka oporna na leczenie, stwardnienie rozsiane i nudności wywołane chemioterapią. Nowe ustawodawstwo nie zezwala na stosowanie marihuany przez dorosłych – zamiast tego pacjenci muszą uzyskać pozwolenie na stosowanie medycznej marihuany od regionalnego inspektora farmaceutycznego. Przez uzyskaniem zgody farmaceuty, pacjent potrzebuje uzyskać rekomendację stosowania cannabis od autoryzowanego lekarza.

Według szacunków z 2015 roku, prawie 78 procent polskiej populacji popiera ideę legalizacji medycznego wykorzystania marihuany. Taki sam odsetek osób uważa, że odmawiając dostępu do medycznej marihuany, polski rząd wprowadza nieuczciwe ograniczenia w opiece zdrowotnej, argumentując, że Polacy potrzebują marihuany w rapach kompleksowej opieki zdrowotnej w przypadku niektórych schorzeń i chorób.

Olej z cannabis jest już od dawna legalny w Polsce i cieszy się wykazywaniem ogromnych korzyści wśród pacjentów. Legalny olej cannabis zawiera wysokie stężenie CBD/ kannabidiolu, przeciwzapalnego związku pochodzącego z roślin marihuany. CBD pomaga łagodzić objawy danej choroby, nie dając pacjentowi uczucia haju związanego z tradycyjną marihuaną. Olej ten zawiera również małą porcję THC/ tetrahydrokannabinolu, psychoaktywnego składnika marihuany, który uważany jest za bardziej skuteczny w opiece paliatywnej i leczeniu zespołu stresu pourazowego i chronicznego bólu.

Nowa legislacja daje Polakom prawo do dostępu do medycznej marihuany o wysokim stężeniu THC, która sprawdza się w leczeniu wielu schorzeń. Nowa ustawa o medycznej marihuany w Polsce poprawi opiekę zdrowotną pod kątem osób cierpiących na określone schorzenia. Niektórzy prawodawcy, lekarze i aktywiści argumentują, że nowe prawo pomoże tylko pacjentom, którzy będą mogli sobie pozwolić na tak drogi lek.

Według doktora Marka Bachanskiego, neurologa dziecięcego, który znany jest z leczenia padaczki u dzieci za pomocą marihuany, nowe prawo ma wiele wad. Zaniepokojony jest tym, że wielu Polaków nadal nie będzie miało dostępu do marihuany, ponieważ nie będzie ona produkowana w kraju.

Prawicowo- zdominowany polski parlament zakazał także w nowym prawie rekreacyjnego stosowania marihuany. Prawo przewiduje kontrolowanie medycznej marihuany poprzez wypisywanie recept dopuszczając do sprzedaży cannabis o wysokim stężeniu THC, ale ogranicza polskie apteki wyłącznie do importowanej marihuany. W polskim prawie dotyczącym medycznej marihuany nie ma przepisu umożliwiającego produkcję cannabis w kraju.

Konserwatywni ustawodawcy postanowili ograniczyć krajową produkcję cannabis, ponieważ bali się, że doprowadzi to do jej rekreacyjnego wykorzystania. Jeśli mogłaby być legalnie produkowana w kraju, w jakimikolwiek celu, jej rekreacyjne wykorzystanie prawdopodobnie by wzrosło, ale tylko w ich umysłach.

Bachanski wskazał na inne problemy związane z nową ustawą o medycznej marihuanie. Zauważa, że podaż cannabis importowanego z Holandii jest zbyt mała dla polskich pacjentów, którzy faktycznie potrzebują takiego leczenia. Co najmniej rok zajmie zwiększenie podaży importu do wymaganego poziomu.

Powiedział także, że bardzo niewielu polskich lekarzy wie, jak używać cannabis w leczeniu pacjentów. Brak jest wiedzy i szkoleń w tej dziedzinie. Również farmaceuci nie są odpowiednio wyposażeni do obsługi wszystkich rodzajów recept. Potrzebna jest większa edukacja, aby medyczna marihuana stała się praktycznym rozwiązaniem dla pacjentów w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.