Tylko dlatego, że medyczna marihuana jest legalna…

Tylko dlatego, że medyczna marihuana jest legalna w wielu stanach USA nie oznacza, że osoby ją stosujące nie poniosą konsekwencji, jeśli okaże się, że otrzymają pozytywny wynik na teście narkotykowym.

Na przykład, dwa stany, które są jednymi z najbardziej liberalnych w zakresie prawa dotyczącego marihuany – Kalifornia i Kolorado – nie mają zabezpieczeń odnośnie miejsc pracy dla pacjentów medycznej marihuany. Sąd Najwyższy w Kalifornii orzekł w 2008 roku, że stanowe prawo dotyczące medycznej marihuany chroni pacjentów tylko przed postępowaniem karnym, ale nie obejmuje już miejsc takich jak praca. Podobnie, w 2015 roku Sąd Najwyższy w Kolorado stwierdził, że pracodawca może zwolnić pracownika, który stosuje medyczną marihuanę.

Tylko garstka stanów, w których legalna jest medyczna marihuana posiada prawne zabezpieczenia, które sprawiają, że pracodawca nie może legalnie zwolnić pracownika tylko dlatego, że stosuje cannabis, chyba iż spożywa substancje podczas pracy, lub przychodzi do pracy na haju.

W chwili obecnej, z 29 stanów w których legalna jest medyczna marihuana, tylko następujące posiadają pewne prawne zabezpieczenia chroniące pacjentów przed utratą pracy:
Arizona
Arkansas
Connecticut
Delaware
Illinois
Maine
Massachusetts
Minnesota
New Jersey
Nowy Jork
Pensylwania
Rhode Island
Zachodnia Wirginia.

Te zabezpieczenie nie zezwalają zarejestrowanym pacjentom na stosowanie medycznej marihuany w miejscu pracy, ale pilnują, aby pacjenci mogli stosować swoje lekarstwo poza godzinami pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.