Bądź najlepszą wersją siebie

• Myśl o odżywianiu.

Pamiętaj, aby twoja dieta była bogata w różnorodne źródła żywności. Większość codziennego jedzenia powinna pochodzić z trzech głównych grup spożywczych: węglowodanów, białek i tłuszczów (te grupy spożywcze znane są jako makroskładniki odżywcze). Dodatkowe ilości witamin i minerałów (znane jako mikroelementy) są również potrzebne w naszej diecie – zarówno z żywności jak i suplementów. Oczywiście ważne jest spożywanie wszystkich tych zdrowych składników odżywczych w ramach dobrze zbilansowanej diety w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia.

• Superfoods? A co to?

Superfoods definiujemy jako pokarmy bogate w składniki odżywcze z wyraźnymi korzyściami dla zdrowia. Prawdopodobnie słyszałeś o pokarmach takich jak szpinak, jarmuż, jagody i łosoś, ale dlaczego nie spróbować innych, takich jak jagody goji, trawa pszeniczna i nasiona konopi?

• Zadbaj o swoje dzienne spożycie kalorii.

Choć zawartość składników odżywcza jest ważna, warto również zrozumieć ile kalorii powinniśmy spożywać codziennie. Oblicz swoje dzienne spożycie kalorii (TDEE), obierz swój cel (yj. Utrata masy ciała, wzrost mięśni) i dostosuj odpowiednio spożycie kalorii.

• Wybieraj ostrożnie źródła węglowodanów.

Cukier i produkty spożywcze głównie zawierające cukier, takie jak napoje gazowane, ciastka, i herbatniki można określić jako węglowodany „proste”. Znajdują się one w tej kategorii ze względu na ich uproszczony kontent odżywczy oraz szybkie uwalnianie energii. Jednak węglowodany „złożone” zawierają więcej składników odżywczych, takich jak błonnik i skrobia, co pozwala na wolniejsze trawienie ich i lepszą kontrolę wagi. Dlatego staraj się wybierać więcej produktów należących do grupy węglowodanów złożonych zamiast słodkich napojów i przekąsek. Dobrymi przykładami węglowodanów złożonych jest chleb pełnoziarnisty, makaron, brokuły i płatki owsiane.

• Świadomy wybór źródeł białka.

Ważne jest, aby jeść nie tylko białko, ale „kompletne” białko. Kompletne białka zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy, których ciało nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać/ Niekompletne białka nie zawierają wielu aminokwasów. Kompletne białka można znaleźć w mięsie, rybach, drobiu, jajach oraz roślinach, takich jak konopie.

• Czy tłuszcz jest dobry?

Ważne jest zrozumienie, że podobnie jak białka i węglowodany, tłuszcze stanowią zasadniczą część naszej diety. Jednak najlepiej, aby większość tłuszczów pochodziła ze źródeł nienasyconych, takich jak na przykład olej z konopi. Spożywanie odpowiednich rodzajów tłuszczów może zmniejszyć ilość cholesterolu we krwi, co wpłynie na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób serca.

• Pij, pij, pij!

Zwłaszcza podczas ciepłych dni, regularnie pij wodę. Czy wiesz, że woda ma ogromny wpływ na poziom energii, funkcjonowanie mózgu oraz wydajność fizyczną? Zaleca się, aby przeciętny dorosły mężczyzna spożywał 3,7 litra wody dziennie, a kobieta 2,7 litra. Jeśli wydaje ci się niemożliwe spożycie takiej ilości wody, postaraj się ją jakoś urozmaicić wodę dodając do niej owoce lub świeżą miętę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.