Osoby chore na raka chcą informacji na temat MMJ

Wiele osób, które chorują na raka chce informacji na temat MMJ, ale niestety niewiele z nich je otrzymuje.

Jak bardzo popularna jest medyczna marihuana wśród chorych na raka w państwach, w których jest ona legalna zarówno rekreacyjnie jak i medycznie?
Naukowcy z National Cancer Institute postanowili znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Badanie, opublikowane w tym tygodni w czasopiśmie medycznym „Cancer”, zostało przeprowadzone w Seattle Cancer Care Alliance.
Naukowcy stwierdzili, że 74 procent kwalifikujących się uczestników, którzy wypełnili ankietę, potrzebuje informacji na temat medycznej marihuany odnośnie leczenia każdego rodzaju raka.

Jednak szanse na uzyskanie takich informacji znajdują się gdzieś pomiędzy abstrakcją a… zerem!

Zgodnie z tym samym badaniem, mniej niż 15 procent (!) pacjentów otrzymuje informacje na temat medycznej marihuany od lekarza, który zajmuje się leczeniem nowotworów, lub od pielęgniarki.

Najbardziej potrzebne i użyteczne informacje pacjenci uzyskują od znajomych, rodziny, z artykułów prasowych, lub od innych chorych na raka, czy też z witryn internetowych dotyczących zasobów marihuany.

Spośród 926 pacjentów, którzy przeszli badanie, tylko 73 (co daje 8 procent) stwierdziło, że nie są zainteresowani żadnymi wiadomościami na temat medycznej marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.