Lekarze mówią, że wytyczne dotyczące medycznej marihuany są potrzebne natychmiast

kanada-palenie-marihuany-w-kanadzie-usa-thc-usa-thc

Lekarze w Kanadzie proszą o lepsze wytyczne dotyczące właściwego przepisywania marihuany.

Nowy federalny program, który wszedł w życie 1 kwietnia postawił lekarzy w pozycji podejmujących decyzji, czy pacjent powinien mieć prawo do stosowania marihuany.

Jednak komentarz opublikowany w poniedziałek w Canadian Medical Association Journal zwraca uwagę na to, że lekarze nie otrzymali porad na temat jak i kiedy przepisywać lek.

„W związku z tym, pilnie potrzebujemy wytycznych przepisywania marihuany, aby pomóc nam zrozumieć dane, świadczenia, by radzić pacjentom i wiedzieć kiedy i jak przepisywać marihuanę,” pisze Meldon Kahan, MD w Toronto’s Women’s College Hospital and Anita Srivastava. „Wyraźnymi wskazaniami na stosowanie jej to neuropatyczny ból i spastyczność.”

Zgodnie z nowymi przepisami, medyczna marihuana może być przepisywana jako lek w każdych warunkach.

Ale Health Canada, wraz z Canadian Medical Association i Federation of Medical Regulatory Authorities of Canada, twierdzą, że nie ma wystarczająco dużo dowodów bezpieczeństwa i skuteczności marihuany jako produktu leczniczego.

Według dr Kahan i dr Srivastava, rzeczywiście brakuje dowodów naukowych i badań klinicznych na temat korzyści palenia marihuany.

„Jako lekarze nie powinniśmy odrzucać marihuany jako leku tylko dlatego, że przepisywanie jej jest dla nas niewygodne, albo wywołuje w nas obawy dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę to, że inne leki przepisywane na receptę mogą prowadzić do podobnych, a często znacznie cięższych skutków ubocznych.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.