Medyczna marihuana obniża zastosowanie opioidów, zmniejsza ryzyko u cierpiących na ból chroniczny

medyczna-marihuana-tym-razem-w-tabletkach

U pacjentów stosujących medyczną marihuanę w celu zapanowania nad bólem chronicznym odnotowano 64 procentowy spadek ich potrzeby na wykorzystanie bardziej tradycyjnych leków przeciwbólowych, które dostępne są tylko na receptę.

185 pacjentów z ambulatorium medycznej marihuany w Ann Arbor odnotowało także mniej skutków ubocznych pochodzących od lekarstw oraz 45 procentową poprawę jakości życia odkąd zaczęli stosować medyczną marihuanę.

Naukowcy z U-M SPHMS twierdzą, że ich wyniki sugerują, iż dla niektórych ludzi, medyczna marihuana może być świetną alternatywą dla bardziej powszechnych leków przeciwbólowych, które powodują wiele niepożądanych skutków ubocznych.

„Jesteśmy w samym środku opioidowej epidemii i musimy wymyślić, co z tym zrobić,” mówi Kevin Boehnke, główny autor badania. „Mam nadzieję, że nasze badania przyczynią się do kontynuowania konwersacji dotyczących konopi jako alternatywy dla opioidów.”

Tylko w ubiegłym tygodniu, CDCP wydało 12 wytycznych dotyczących przepisywanych opioidów , na które recepta jest potrzebna od roku 1999, a 40 osób umiera każdego dnia z powodu ich przedawkowania.

„Uczymy się, że im większą dawkę opioidów biorą pacjenci, tym jest większe ich ryzyko z powodu przedawkowania.” powiedział dr Daniel Clauw, jeden z badaczy.

Naukowcy początkowo chcieli dowiedzieć się, czy użycie konopi będzie bardziej skuteczne w przypadku osób cierpiących na ból chronicznych, u których opioidy nie zawsze działały dobrze.

„Postawiliśmy hipotezę, że konopie mogą być szczególnie skuteczne w rodzaju bólu, który występuje przy warunkach takich jak fibromialgia, ponieważ istnieje wiele badań, które sugerują, że syntetyczne kannabinoidy dobrze pracują w takich warunkach,” mówi Clauw.

„Chcielibyśmy przestrzec przed pośpiechem w zmienieniu obecnej praktyki klinicznej wobec marihuany, ale należy pamiętać, że to badanie wskazuje, że marihuana jest skutecznym lekiem przeciwbólowym.”

Obecnie, 23 stany i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały marihuanę do celów medycznych i cztery stany zezwoliły na jej użytek rekreacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.