Dlaczego Nasiona Konopi Nazywa się „Super-Pożywieniem” (ang. Superfood)?

koktajl-nasiona-konopi-banan

Dlaczego nasiona konopi nazywa się super pożywieniem? Nasiona konopi mają bardzo wysoki poziom białka, aminokwasów, witamin, minerałów – a to dopiero początek.

Więc, dlaczego nasiona konopi są tak popularnym dodatkiem do zdrowych przepisów w ostatnich miesiącach?

1. Aminokwasy
W przeciwieństwie do wielu innych nasion, białko konopi wykonane z surowych nasion konopi zawiera wszystkie 20 aminokwasów, zarówno istotnych jak i nieistotnych. Komplet aminokwasów jest niezbędny do wytwarzania i produkcji białka w organizmie, które zasila i naprawia komórki mięśniowe, reguluje funkcje neurotransmiterów w mózgu oraz reguluje działanie układu nerwowego.

2. Białko
Nasiona konopi są również bogatym źródłem białka, które po dodaniu do takiej mieszanki jak koktajl, spowalnia wchłanianie wszystkich węglowodanów, co powoduje dłuższe uczucie sytości oraz utrzymuje stabilny poziom cukru we krwi.

Aby dostarczyć sobie większą porcję zdrowego białka, stosuj białko konopi w proszku, zamiast nasion. Trzy łyżki proszku białka konopnego zawierają około 90 kalorii, zaledwie 3g tłuszczu przy 15g białka. Białko konopi jest również bez cholesterolu i tłuszczów nasyconych.

3. Kwasy tłuszczowe Omega-3
Nasiona konopi bogate są w tłuszcze Omega-3, które grają dużą rolę w zdrowiu serca i mózgu; pomagają w produkcji nowych komórek mózgowych.

4. Błonnik
Błonnik jest ważnym narzędziem w walce z cholesterolem (oraz w utrzymywaniu prawidłowego trawienia) i w dużej ilości można znaleźć go w nasionach konopi. Trzy łyżki konopi dostarczają od 8 do 15 gramów błonnika, w zależności od rodzaju i jakości białka konopnego. To więcej niż miska płatków owsianych lub dwa/ trzy całe banany! Błonnik ważny jest w regulacji stężenia cukru we krwi, chroni serce, pomaga w trawieniu i utrzymywaniu zdrowej wagi.

5. Witaminy i minerały
Na każde trzy łyżki białka konopi przypisuje się 40% dziennego zapotrzebowania na żelazo, 60% dziennego zapotrzebowania na magnez oraz 25% dziennego zapotrzebowania na cynk. Te składniki są niezbędne do optymalizacji energii na diecie. Konopie są bogate w żelazo odpowiedzialne za pomoc w dostarczenia tlenu do wszystkich obszarów w organizmie. „Szpinak wypada blado w porównaniu do konopi. – Trudno, Popeye.”

Powyższa lista jest wystarczającym potwierdzeniem, że nasiona konopi to super-pożywienie, jednak nie jest ona kompletna. Nasiona konopi zawierają również niską ilość węglowodanów, naturalnie przyspieszają metabolizm oraz dostarczają organizmowi energii.

Są także smaczne, niedrogie, łatwe do strawienia i przyjazne dla środowiska. Większość białek konopi jest również bez GMO i wytwarzana bez jakichkolwiek chemikaliów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.