3 wskazówki jak przechowywać bezpiecznie olej konopny

olej-konopny-uzywanie-oleju-konopnego-skutkuje

Oto trzy przydatne wskazówki, w jaki sposób przechowywać olej konopny, tak aby zachował maksymalną trwałość.

Przechowywanie oleju konopnego właściwie pomoże pozostać mu świeżym na dłużej.

Butelki większości olejów konopi dostępnych w sprzedaży posiadają oznakowanie „najlepiej spożyć do”, więc najlepiej wykorzystać olej przed upływem tego dnia. Generalnie, ważność oleju konopnego zazwyczaj wynosi o 8 do 14 miesięcy od daty jego butelkowania.

Chociaż prawdą jest, że trwałość oleju będzie zależała częściowo od tego w jaki sposób został on wytłoczony – co jest oczywiście poza naszą kontrolą – to prawdą jest również, że ważne jest to, jak przechowujemy go po zakupie.

Zawartość kwasów tłuszczowych w oleju czyni go podatnym na degradację i jełczenie, ale można zminimalizować i spowolnić te procesy poprzez ograniczenie narażenia oleju na ciepło, światło oraz tlen.

1. Ogranicz dostęp do tlenu.
Aby pomóc ograniczyć ekspozycję oleju konopnego na tlen, należy utrzymać szczelną butelkę aż do czasu pierwszego użycia. Niestety, gdy butelka zostaje otwarta, to narażana jest na działanie tlenu. Pomiędzy użyciami należy ją dokładnie uszczelniać.

2. Ogranicz dostęp do światła.

Większość olejów konopnych dostępnych w sprzedaży są butelkowane w ciemne butelki, które chronią przed światłem. Jeśli olej jest w przezroczystej butelce, przenieś go do butelki z ciemnego szkła za pomocą lejka. Przechowuj go w ciemnej szafie, zamiast wystawiania na kuchennym blacie.

3. Unikaj ekspozycji na ciepło.

Najlepiej przechowywać olej konopny w lodówce, nawet przed otwarciem. Jeśli uważasz, że nie zdążysz zużyć olej w ciągu ośmiu miesięcy, możesz przechowywać go w zamrażarce. Chociaż będziesz mógł zauważyć delikatne zamarzanie, olej konopny nie przejdzie w stan stały w zamrażarce w chłodnej temperaturze, więc zawsze będzie gotowy do użycia. Smak oleju oraz jego konsystencja pozostaną nienaruszone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “3 wskazówki jak przechowywać bezpiecznie olej konopny”


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.