Czy Lepiej Trzymać Zioło w Lodówce?

Dowiedz się, czy przechowywanie marihuany w lodówce jest najlepszą opcją dla zachowania mocy i smaku. W tym artykule znajdziesz zalety i wady przechowywania w lodówce i w temperaturze pokojowej.

Podobnie jak większość ludzi, prawdopodobnie masz kilka słoików z ziołami schowanych w szafce.Jeśli jednak przechowujesz duże ilości, ważne jest, aby zachować świeżość. Zapewnienie długowieczności inwestycji w konopie indyjskie jest niezbędne; dlatego konieczne jest właściwe przechowywanie w dłuższej perspektywie.

Ponieważ zawsze trzymałeś swoje owoce i warzywa w lodówce, całkiem logiczne jest myślenie, że możesz osiągnąć podobne wyniki, stosując tę samą metodę przechowywania marihuany. Czy wiesz jednak, że konopie indyjskie mogą z czasem tracić swoją moc? Utrata mocy pozostawia więcej związku uspokajającego, kannabinolu (CBN) niż tetrahydrokannabinolu (THC).

THC jest głównym źródłem psychotropowego haju, podczas gdy CBN ma działanie uspokajające. Co ciekawe, THC rozkłada się w przybliżeniu w tempie 16,6% rocznie, niezależnie od warunków przechowywania.

Czy trzymanie zioła w lodówce przynosi korzyści?

Niezależnie od tego, dlaczego używasz marihuany, ważne jest, aby ją odpowiednio przechowywać, aby uzyskać jak najwięcej korzyści. Czy trzymanie marihuany w lodówce ma jakąś zaletę? Odpowiadamy na to pytanie w trzech krótkich punktach:

1. Nie jest to idealne środowisko: mimo że zapewnione jest ciemne i chłodne otoczenie, przechowywanie marihuany w lodówce może prowadzić do nadmiernej kondensacji i pleśni, a zamrożenie spowoduje, że stanie się sucha i łamliwa. Niskie temperatury panujące w lodówce mogą rozkładać kannabinoidy i terpeny, powodując ich utratę mocy i smaku.
2. Zbyt niska temperatura do prawidłowego przechowywania: Marihuanę należy przechowywać w optymalnej temperaturze poniżej 70°F, aby zachować jej moc. Znaczące wahania temperatury lub zimna mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenie zarówno terpenów, jak i kannabinoidów.
3. Temperatura i wilgotność w lodówkach są zmienne: aby zapewnić najlepszą jakość marihuany, kluczowe znaczenie ma przechowywanie jej w stabilnym środowisku. Jeśli środowisko jest zbyt wilgotne, może rozwinąć się pleśń, a marihuana stanie się ostrzejsza podczas palenia; jeśli będzie zbyt sucha, stanie się krucha i straci swój profil smakowy.

Możesz zachować żywe kolory marihuany, zachowując jednocześnie jej aromat i smak niezmieniony, zapewniając odpowiednie przechowywanie. Czy możesz zamrozić trawę?

Co się stanie, jeśli włożysz zioło do zamrażarki?

Trichomy, małe włoski na pąkach marihuany, są niezbędne do syntezy terpenów i kannabinoidów. Zamrożenie pąków sprawi, że trichomy będą bardzo kruche i podatne na pękanie podczas manipulacji. Uszkodzenie może jeszcze bardziej zmniejszyć siłę działania marihuany.

Możesz przechowywać inne produkty z marihuany, takie jak wosk, olej lub żywica w zamrażarce, pod warunkiem, że trzymasz je w hermetycznym pojemniku. Takie postępowanie znacznie przyczyni się do zachowania świeżości i utrzymania mocy.

Jeśli zależy Ci na najbardziej optymalnych, długotrwałych rezultatach, najlepszym rozwiązaniem będzie szklany pojemnik odporny na promieniowanie UV. Jednakże słoiki z przetworami są idealną alternatywą, jeśli nie są dostępne – pamiętaj, aby przechowywać je w miejscu bez bezpośredniego światła słonecznego oraz utrzymywać je w chłodnym i suchym miejscu!

Jak przechowywać marihuanę?

Przechowywanie marihuany to doskonały krok w zapewnieniu jakości marihuany przez dłuższy czas. Ważne jest, aby pamiętać, że marihuanę należy przechowywać w ciemnym, chłodnym i suchym miejscu. Wysoka temperatura najprawdopodobniej spowoduje spadek poziomu terpenów i wyschnięcie pąków.

Niskie temperatury spowodują rozkład terpenów i spadek zawartości kannabinoidów. Idealna jest temperatura poniżej 74 stopni, ponieważ wtedy rozwija się pleśń. Idealna temperatura wynosi od 55 do 65 stopni.

Upewnij się również, że minimalizujesz ekspozycję na światło, powietrze i wilgoć. Przechowuj marihuanę z dala od bezpośredniego światła słonecznego; im ciemniejsze warunki przechowywania, tym lepiej. Promienie ultrafioletowe słońca pogarszają jakość marihuany, a badania wykazały, że jest to główny czynnik powodujący pogorszenie jakości kannabinoidów. Rezultat jest porównywalny z liśćmi lub trawą, które zaczynają brązowieć po dłuższej ekspozycji na światło słoneczne.

Z tego powodu polecamy następujące pojemniki do przechowywania marihuany:

• Słoiki mason: Te słoiki doskonale nadają się do krótkotrwałego przechowywania, ponieważ zapobiegają ekspozycji na światło, powietrze i wilgoć. Występują również w różnych kolorach i rozmiarach.
• Dobrze zamknięta plastikowa torba: Używanie dobrze zamkniętej plastikowej torby do przechowywania marihuany to skuteczny sposób na zachowanie mocy i smaku marihuany. Hermetyczne uszczelnienie zapobiega narażeniu na działanie czynników atmosferycznych, zachowując jednocześnie odpowiednią temperaturę. Plastikowe torby są tańsze niż większość innych form przechowywania, co czyni je świetną opcją dla osób dbających o budżet. Pamiętaj, że tych toreb należy używać wyłącznie do tymczasowego przechowywania.
• Pudełko z nawilżaczem: Pudełko z nawilżaczem to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań do przechowywania pozwalających zachować jakość marihuany. Te hermetyczne pojemniki chronią Twoją marihuanę przed promieniami UV, światłem, tlenem i wilgocią. Nawilżacze są dostępne w różnych rozmiarach i materiałach – od tradycyjnych drewnianych skrzynek po bardziej nowoczesne opcje akrylowe.

Podsumowanie

Przechowywanie marihuany w lodówce lub zamrażarce nie jest idealnym miejscem na marihuanę. Lodówki stwarzają ryzyko rozwoju pleśni. Zamrażarki sprawią, że marihuana będzie bardzo krucha, co spowoduje pękanie terpenów. Idealne przechowywanie to ciemne, chłodne, suche miejsce i szczelnie zamknięty pojemnik. Upewnij się, że temperatura wynosi od 55 do 65 stopni i nie więcej niż 75 stopni F.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.