Miejscowe Korzyści i Zastosowania Marihuany

Jakie są aktualne korzyści płynące z marihuany, które mają zwykli ludzie wraz ze znanymi celebrytami śpiewającymi pochwały o smarowaniu marihuaną twarzy i całego ciała? Co ci ludzie czerpią z kąpania się w marihuanie, a nawet przenoszenia jej do sypialni? Dowiedzmy się!

Wiemy jakie jest pierwsze pytanie, które pojawia się w twojej głowie. Czy rozsmarowywanie maści z konopi indyjskich na ciele ma jakieś rzeczywiste korzyści medyczne, czy to tylko kupa hollywoodzkiego szumu?

Często dostajemy to pytanie. Nauka pokazuje nam, że miejscowe zastosowanie marihuany może pomóc regulować reakcje immunologiczne w skórze i ma właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwbakteryjne!

Najczęściej miejscowe stosowanie marihuany jest stosowane w stanach zapalnych, swędzeniu i miejscowym łagodzeniu bólu, ale nowe badania, w połączeniu z tonami anegdotycznych dowodów, zaczynają ujawniać wiele innych schorzeń, w których miejscowa marihuana może pomóc, w tym między innymi , raki skóry.

Dlaczego marihuana stosowana miejscowo działa?

Chociaż może wydawać się trudne do uwierzenia, że wcieranie w ciało maści z konopi indyjskich może przynieść prawdziwą ulgę, kiedy zrozumiesz trochę nauki stojące za tym, jak to działa, zaczyna mieć sens, jak można znacznie złagodzić ból, stany zapalne i różnorodne innych objawów.
Ciało ludzkie zawiera dwa główne receptory kannabinoidowe, CB1 i CB2, z których oba występują obficie w komórkach naskórka i nerwach czuciowych. Receptory mogą wpływać na ból, swędzenie, stany zapalne i inne problemy skórne. Receptory kannabinoidowe znajdują się również w komórkach tucznych skóry, które są związane z reakcjami zapalnymi i alergicznymi.

Co więc robią receptory kannabinoidowe?

Receptory CB1 pośredniczą w bólu, a także w wielu innych funkcjach organizmu niezbędnych do utrzymania homeostazy, czyli stanu równowagi między różnymi układami organizmu. Są również receptorami odpowiedzialnymi za uczucie haju, które odczuwasz, gdy palisz lub jesz marihuanę, chociaż nie jest to problemem w przypadku produktów miejscowych.

Receptory CB2 pośredniczą w stanach zapalnych i ból.

Kiedy stosujesz miejscowo konopie indyjskie na skórę, kannabinoidy w tym miejscowym są wchłaniane przez skórę i wiążą się z tamtejszymi receptorami kannabinoidowymi i oddziałują z nimi. Te produkty oddziałują przez skórę również na inne sposoby, ale zostawmy to na kolejny artykuł!

Każdy inaczej reaguje na produkty zastosowania miejscowego

Podczas gdy nauka o miejscowej marihuanie jest wciąż w powijakach, wiemy, że różni ludzie różnie reagują na te produkty. Tak jak nie ma czegoś takiego jak idealna dawka i odmiana marihuany, która działa dobrze dla wszystkich, tak nie ma czegoś takiego jak uniwersalne rozwiązanie do stosowania miejscowego. To, co działa wyjątkowo dobrze dla jednej osoby, może nie działać dla innej.

Złożone sposoby, w jakie konopie wchodzą w interakcję z organizmem poprzez aplikacje na skórę, wyjaśniają, dlaczego niektórzy pacjenci lepiej reagują na THC, CBD lub inne kannabinoidy w różnych dawkach. Również gdy ciało się zmienia i leczy, jego miejscowe potrzeby związane z konopiami indyjskimi również mogą się zmieniać. To wyjaśnia, dlaczego miejscowa formuła, taka jak maść przeciwbólowa, która kiedyś działała, może nie być już tak skuteczna.

Co to wszystko oznacza w praktyce dla konsumenta domowego?

Niezależnie od tego, czy zamierzasz tworzyć własne maści z konopi indyjskich i preparaty do stosowania miejscowego z marihuaną, czy je kupować, konieczne będą osobiste próby i błędy, abyś mógł określić, które formuły najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom i z jaką mocą. Każdy inaczej reaguje na konopie indyjskie i dotyczy to zarówno leków stosowanych miejscowo, jak i produktów spożywczych lub konopi indyjskich, które wdychasz. Dużą zaletą eksperymentowania z lekami miejscowymi jest jednak to, że nie odurzasz się, więc nie ma obaw przed przedawkowaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.