Minnesota zatwierdza leczenie bólu i chorób oczu marihuaną

Minnesota zatwierdza leczenie chronicznego bólu i chorób oczu terapią opartą na marihuanie.

W poniedziałek, organy stanu Minnesota zaprezentowały dużą ekspansję stanowego programu marihuany, dodając przewlekły ból i zwyrodnienie plamki żółtej do listy schorzeń, które mogą kwalifikować się do leczenia opartego na cannabis.

Ministerstwo Zdrowia oświadczyło również, że ma zamiar zatwierdzić więcej jednostek chorobowych, aby pacjenci medycznej marihuany mieli do niej lepszy dostęp.

Program medycznej marihuany rozpoczął się w 2014 roku, i stopniowo do jego listy dodaje się kolejne jednostki chorobowe, które można leczyć z wykorzystanie terapii cannabis. Początkowo na liście znajdowało się tylko dziewięć warunków, ale obecnie jest ona znacznie dłuższa – od obturacyjnego bezdechu sennego, po zespół stresu pourazowego oraz raka.

Sensible Change Minnesota, grupa próbująca zmienić politykę marihuany w Minnesocie, szczególnie mocno starała się o dodanie do listy bólu chronicznego.

„Ustawodawcy mają jeszcze wiele do zrobienia, aby uczynić program bardziej funkcjonalnym, ale prawdopodobnie zrobiono na tę chwilę wszystko, co było możliwe,” mówi Schroeder.

Komisarz ds. Zdrowia Jan Malcolm powiedział, że dodane warunki dają większej liczbie osób więcej możliwości radzenia sobie z wyniszczającymi chorobami.

„Program medycznej marihuany w Minnesocie monitoruje doświadczenia pacjentów, dzięki czemu możemy być świadomi rzeczywistych korzyści oraz wad wykorzystywania marihuany w przypadku różnych schorzeń,” powiedział w oświadczeniu.

Malcolm dodaje: „Najważniejsze jest to, że osoby cierpiące na te poważne schorzenia doświadczają ulgi poprzez uczestniczenie w programie, i uważamy, że ekstremalnie ważnym jest danie im możliwości skorzystania z tej ulgi”.

Aby przystąpić do programu medycznej marihuany, wymagana jest diagnoza wystawiona przez certyfikowanego lekarza.

Wszyscy spodziewają się, że dodanie chronicznego bólu do listy schorzeń leczonych marihuaną znacznie zwiększy liczbę pacjentów potencjalnie kwalifikujących się do programu – i potencjalnie doda do niego tysiące nowych uczestników. Jednak urzędnicy stanowi odmówili oszacowania tych wartości.

„Wiemy, że procent dorosłej populacji USA cierpi na chroniczny ból, dlatego możemy zastosować te liczby w populacji Minnesoty, i oczywiście będzie to mniejsza grupa ludzi, którzy są zainteresowaniem wypróbowania tego programu,” powiedział Christ Tholkes.

Osoby biorące udział w programie do dyspozycji mają pigułki, produkty przeznaczone do wapowania, maści oraz żele zastosowania miejscowego – jednak od przyszłego lata, na rynku pojawią się także nowe metody, które obejmować będą rozpuszczalne w wodzie kannabinoidy, takie jak proszki itp., oraz produkty rozpuszczalne w ustach, takie jak pastylki do ssania, gumy do żucia, miętówki oraz tabletki. Na mocy prawa stanowego nielegalne pozostają jadalne formy marihuany, takie jak żelki oraz wypieki.

Ponadto dwaj licencjonowani producenci – Leafline Labs i Minnesota Medical Solutions – będą mogli otworzyć łącznie osiem kolejnych centrów cannabis w Minnesocie. Agencja powiedziała, że ​​proponowane centra znajdą się w Blaine, Burnsville, Duluth, Golden Valley, Mankato, Rogers, Willmar i Woodbury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.