Dwóch na trzech Amerykanów mówi „TAK”

Dwóch na trzech Amerykanów mówi „TAK” dla legalizacji.

Gallup od 2000 roku pokazuje, że poparcie dla legalizacji „bardzo szybko rośnie w górę”, a obecnie jest na rekordowym poziomie.

Sześćdziesiąt sześć procent Amerykanów popiera legalizację marihuany, która jest kolejnym tematem bijącym rekordy w sondażach Gallupa od ponad pół wieku.

Najnowsza liczba, według Gallup Poll, wydana 22 października 2018 roku, pokazuje że jest to trzeci rok z rzędu kiedy to poparcie dla legalizacji wzrasta. Ta ostatnia ankieta ustanowiła jednak nowy rekord.

W 1969 roku, kiedy zaczęto przeprowadzać testy Gallupa na temat legalizacji, był to niepopularny pomysł – tylko 12 procent pytanych twierdziło wtedy, że cannabis powinno być legalne.

Od 2000 roku Gallup pokazuje, że poparcie dla legalizacji „bardzo szybko rośnie w górę”. W roku 2013, rok po tym jak Kolorado i Waszyngton zalegalizowały rekreacyjną marihuanę, aprobata zaczęła rosnąć.

Demokraci oraz Niepodlegli również zaczęli wspierać marihuanę, a obecnie ich poparcie jest odpowiednio na poziomie 75 procent oraz 71 procent.

Starsi Amerykanie, jak już wiemy, również są na pokładzie osób popierających legalizację. Jak pokazuje sondaż, 59 procent Amerykanów w wieku 55 lat oraz starszych popiera legalizację.

Naturalnie, młodsi dorośli w wieku od 18 do 34 lat są największymi zwolennikami marihuany – 78 procent, a osoby w wieku 35 – 54 lat popierają marihuanę w również wysokim procencie – 65.

Gallup doszedł do wniosku, że na całym kontynencie, we wszystkich regionach USA, około dwóch na trzech Amerykanów popiera legalizację marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.