Dwóch na trzech Amerykanów mówi „TAK”

Dwóch na trzech Amerykanów mówi „TAK”, KonopiaLeczy.com

Dwóch na trzech Amerykanów mówi „TAK” dla legalizacji.

Gallup od 2000 roku pokazuje, że poparcie dla legalizacji „bardzo szybko rośnie w górę”, a obecnie jest na rekordowym poziomie.

Sześćdziesiąt sześć procent Amerykanów popiera legalizację marihuany, która jest kolejnym tematem bijącym rekordy w sondażach Gallupa od ponad pół wieku.

Najnowsza liczba, według Gallup Poll, wydana 22 października 2018 roku, pokazuje że jest to trzeci rok z rzędu kiedy to poparcie dla legalizacji wzrasta. Ta ostatnia ankieta ustanowiła jednak nowy rekord.

W 1969 roku, kiedy zaczęto przeprowadzać testy Gallupa na temat legalizacji, był to niepopularny pomysł – tylko 12 procent pytanych twierdziło wtedy, że cannabis powinno być legalne.

Od 2000 roku Gallup pokazuje, że poparcie dla legalizacji „bardzo szybko rośnie w górę”. W roku 2013, rok po tym jak Kolorado i Waszyngton zalegalizowały rekreacyjną marihuanę, aprobata zaczęła rosnąć.

Demokraci oraz Niepodlegli również zaczęli wspierać marihuanę, a obecnie ich poparcie jest odpowiednio na poziomie 75 procent oraz 71 procent.

Starsi Amerykanie, jak już wiemy, również są na pokładzie osób popierających legalizację. Jak pokazuje sondaż, 59 procent Amerykanów w wieku 55 lat oraz starszych popiera legalizację.

Naturalnie, młodsi dorośli w wieku od 18 do 34 lat są największymi zwolennikami marihuany – 78 procent, a osoby w wieku 35 – 54 lat popierają marihuanę w również wysokim procencie – 65.

Gallup doszedł do wniosku, że na całym kontynencie, we wszystkich regionach USA, około dwóch na trzech Amerykanów popiera legalizację marihuany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie, oleju CBD, THC, badania, zastosowanie, dawkowanie.