Legalna marihuana w NJ?

Oczekuje się, że New Jersey pod wodzą demokratycznego gubernatora Phila Murphy zmieni drastycznie sposób w jaki traktuje marihuanę, ale ustawodawcy są w dużej mierze podzieleni między popieranie dekryminalizacji a pełną legalizację.

To, którą drogę powinno obrać państwo, planuje być przedmiotem zeznań w poniedziałek popołudniu na przesłuchaniu komitetu.

Murphy popiera uczynienie NJ 10 stanem w którym legalne będzie stosowanie marihuany przez osoby dorosłe, argumentując, że legalna marihuana zmniejszy różnice rasowe w aresztach związanych z narkotykami, czyniąc policję i prokuratorów zdolnymi do zajmowania się poważniejszymi przestępstwami.

Jednak gubernator spotyka się z oporem kluczowych grup, w tym Legislative Black Caucus pod kierownictwem senatora Ron Rice, D-Essex, który powiedział, że rynek legalnej marihuany może zalać społeczności miejskie marihuaną i ułatwić dzieciom dostęp do narkotyku. Zamiast tego Rice opowiada się za zniesieniem kar kryminalnych za stosowanie marihuany.

Poniedziałkowe spotkanie odbędzie się po tym, gdy Murphy przygotuje swój pierwszy raport w budżecie 13 marca, w którym będzie musiał wyliczyć w liczbach, w jaki sposób sfinansuje swoje liczne obietnice wyborcze, w tym zwiększenie funduszy szkolnych i płatności dotyczące oblężonego systemu emerytalnego. Szacowane 300 milionów dolarów, które przyszłyby z legalizacji marihuany, nie pokryłoby pełnych kosztów propozycji Murphy’ego, ale pomogłoby to zmniejszyć jego napięcie.

New Jersey jest już jednym z 29 stanów, które pozwalają przepisywać marihuanę na różne schorzenia. Murphy powiedział, że przepisy medyczne dotyczące marihuany są zbyt restrykcyjne i nakazał przeprowadzenie przeglądu mającego na celu rozszerzenie programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.