Mikrodozowanie Marihuany 

Jak skutecznie mikrodawkować konopie?

Biorąc pod uwagę wszystkie reklamowane korzyści z mikrodozowania, możesz zapytać o najlepszy sposób mikrodozowania marihuany, jeśli taki istnieje.

Chociaż mikrodozowanie nie jest nauką ścisłą, istnieje kilka wskazówek i sztuczek, które mogą poprowadzić Cię do idealnego „sweet spot” lub minimalnej skutecznej dawki marihuany, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Na tym polega mikrodozowanie. A jeśli o tym nie wiesz, może to być nieuchwytna sprawa, ponieważ nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o mikrodozowanie marihuany.

Co to jest mikrodozowanie marihuany?

Mikrodozowanie to sztuka i nauka polegająca na znalezieniu najniższej dawki związku, która przyniesie pożądany (terapeutyczny) efekt. Jeśli chodzi o konopie, mikrodozowanie polega na znalezieniu najmniejszej dawki, która może dać pożądany efekt, powiedzmy, złagodzenie lęku, bez powodowania niepożądanych skutków ubocznych, takich jak paranoja.

Ponieważ mogłeś już dodać jedno do drugiego, zaoszczędzisz trochę marihuany i pieniędzy. Poza tym mikrodozowanie pomaga uniknąć niektórych niechcianych negatywnych skutków ubocznych związanych z psychoaktywnym kannabinoidem THC. Mikrodozowanie pozwala pacjentom cieszyć się pozytywnymi właściwościami THC przy jednoczesnym uniknięciu negatywnych skutków. Oznacza to, że użytkownicy mogą wykonywać codzienne czynności podczas leczenia konopiami indyjskimi.

Jak mikrodawkować marihuanę?

Ogólnie rzecz biorąc, 10 mg THC jest uważane za standardową dawkę tego kannabinoidu. W konsekwencji wszystko, co jest mniejsze niż ta ilość, może być uważane za mikrodawkę. To powiedziawszy, większość ludzi używa bardzo małych ilości THC podczas regularnego mikrodozowania, aby osiągnąć pożądany efekt. Zazwyczaj dawka 1-3 mg THC jest uważana za skuteczną dawkę początkową przy mikrodozowaniu konopi.

Na metabolizm THC w organizmie wpływa kilka czynników. Obejmuje to wiek, płeć, całkowitą zawartość tkanki tłuszczowej i indywidualną fizjologię. Dodatkowo w grę wchodzą takie czynniki, jak tolerancja, częstotliwość stosowania i sposób konsumpcji.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, dawka 2 mg THC jest uważana za idealną dawkę początkową do mikrodawkowania.

Użytkownicy powinni zacząć od najniższej możliwej dawki i dostosowywać się w górę, aż znajdą dawkę, która działa dla nich najlepiej, nie powodując niepożądanych negatywnych skutków. Po rozpoczęciu od najniższej możliwej dawki należy utrzymać ją przez trzy dni, aby dać kannabinoidowi wystarczająco dużo czasu, aby zaczął wywoływać zauważalne efekty. Jeśli nie zauważysz żadnych zmian, możesz nieznacznie zwiększyć dawkę i obserwować przez kolejne trzy dni. Po znalezieniu optymalnej dawki możesz ją utrzymać jako swoją mikrodawkę.

Zaleca się, aby osoby, u których rozwinęła się tolerancja na konopie, przeszły na początkowy dwudniowy „post” przed rozpoczęciem programu mikrodozowania.

Czy mikrodozowanie marihuany jest dla każdego?

Chociaż mikrodozowanie marihuany ma kilka zalet, nie jest dla wszystkich. Osoby, które używają marihuany z powodów medycznych, powinny skonsultować się ze swoim lekarzem od marihuany przed rozpoczęciem schematu mikrodozowania. Dzieje się tak, ponieważ niektóre stany, takie jak leczenie silnego bólu, wymagają dużych ilości THC.

Ogólnie rzecz biorąc, pacjenci stosowali mikrodozowanie w następujących stanach:

Łagodny ból
Lęk
Depresja
Stres
Słaby apetyt
Bezsenność
Mdłości
PTSD
Zaburzenia równowagi hormonalnej

Które produkty z konopi są idealne do mikrodozowania?

Przy wyborze produktów do mikrodozowania należy wziąć pod uwagę stężenie THC w produkcie, ponieważ ułatwi to znalezienie optymalnej mikrodawki.

Pamiętaj, że celujesz w dawki tak niskie, jak 1-3 mg THC. Patrząc na to z perspektywy, kapsułki i żelki zwykle występują w niskich dawkach, które zaczynają się od co najmniej 5 mg.

Jedno lub dwa zaciągnięcia mogą również być skutecznym sposobem mikrodozowania. Jednak ta metoda może nie pozwolić na znalezienie optymalnej dawki, która będzie dla Ciebie najlepsza. To samo dotyczy marihuany.

Nalewki z konopi mogą być pomocne w mikrodozowaniu. Nalewka z konopi zawierająca 5 mg THC na ml może być najlepszą opcją do mikrodozowania.

Ogólnie rzecz biorąc, produkty z marihuany w małych dawkach są idealne do mikrodozowania. Produkty z konopi o niskiej dawce będą zawierać się w przedziale od 1 mg do 5 mg THC. Może to mieć postać artykułów spożywczych, kapsułek lub nalewek.

Używając konopi indyjskich, należy odczekać około 2 godzin przed zwiększeniem dawki. Dzieje się tak, ponieważ efekty trwają nieco dłużej, przynajmniej w porównaniu z formami marihuany do palenia. Z drugiej strony efekty z artykułów spożywczych będą trwać dłużej w ciele.

Czy są jakieś wady mikrodozowania konopi?

Mikrodozowanie pomaga zminimalizować negatywne skutki uboczne związane z przyjmowaniem dużych ilości THC. Oczywiście tworzy to również efektywność, zgodnie z zasadą mniej znaczy więcej? Być może główną przeszkodą w mikrodozowaniu jest to, że może nie działać dla użytkowników rekreacyjnych, ponieważ euforii nie osiąga się przy tak niskich dawkach. Jeśli szukasz tego kosmicznego lub odurzającego uczucia, które lubisz lepiej próbować wyższych dawek THC.

Mamy nadzieję, że teraz zrozumiesz, jak skutecznie mikrodawkować marihuanę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.