Marihuana Zastępuje Alkohol Podczas Pandemii

Jak wynika z sondażu Harrisa, prawie połowa konsumentów konopi indyjskich w wieku 21 lat i starszych zastąpiła lub ograniczyła spożycie alkoholu marihuaną od początku pandemii koronawirusa.

Sondaż wykazał również, że jedna trzecia osób używających konopi rekreacyjnie woli marihuanę od picia alkoholu.

Aby przeprowadzić badanie, ankietowano prawie 2000 dorosłych w wieku 21 lat i więcej na temat ich nawyków konsumpcyjnych od początku epidemii Covid-19, która rozpoczęła się na początku 2020 roku.

Spośród osób, które stwierdziły, że kiedykolwiek używały konopi indyjskich, 42% stwierdziło, że rozpoczęło lub zwiększyło spożycie marihuany podczas pandemii, podczas gdy 45% stwierdziło, że zastąpiło lub ograniczyło używanie konopi indyjskich.

„Od początku pandemii zaobserwowaliśmy wzrost liczby nowych konsumentów w naszych przychodniach; coraz więcej osób miało swój pierwszy raz z marihuaną podczas tego czasu,” – powiedział Joe Bayern, prezes Curaleaf, w komunikacie prasowym.

„Liberalizacja rośliny – i rosnąca różnorodność wśród konsumentów, którym się to podoba – będzie kontynuowana, ponieważ opinia publiczna będzie coraz bardziej zainteresowana włączaniem konopi indyjskich do swoich codziennych rytuałów wellness.

Badanie zostało przeprowadzone przez Harris Poll w imieniu Curaleaf, producenta i sprzedawcy produktów z konopi indyjskich, który prowadzi działalność w 23 stanach USA. W sumie 1895 dorosłych wypełniło ankietę internetową między 8 a 12 października; 772 respondentów zgłosiło, że kiedykolwiek użyło konopi indyjskich. Badanie wykazało podobieństwa w konsumpcji konopi niezależnie od poziomu wykształcenia lub stanu cywilnego oraz w różnych regionach kraju.

Wśród tych, którzy powiedzieli, że zwiększyli spożycie konopi od początku pandemii, 54% stwierdziło, że zrobiło to, aby zmniejszyć doświadczany stres i niepokój. Połowa respondentów (50%) stwierdziła, że ​​zwiększyła spożycie cannabis, ponieważ marihuana pomaga im się zrelaksować, a 48% stwierdziło, że stosuje marihuanę, ponieważ pomaga im zasnąć. Spośród osób, które powiedziały, że używają marihuany rekreacyjnie, jedna trzecia (33%) stwierdziła, że ​​wolą marihuanę od alkoholu.

Rodzice również zwracają się do marihuany podczas pandemii

Wyniki ankiety wskazują, że rodzice częściej sięgają po konopie indyjskie niż osoby bez dzieci.

Ponad połowa respondentów (52%), którzy kiedykolwiek użyli konopi indyjskich i mają dzieci w wieku poniżej 18 lat, stwierdziła, że ​​zaczęli lub zwiększyli spożycie marihuany od czasu pandemii, podczas gdy 33% osób bez dzieci poniżej 18 lat stwierdziło to samo.

Ponad połowa rodziców, którzy kiedykolwiek spożywali konopie (57%), przyznała, że cannabis zastąpiło lub zmniejszyło ich spożycie alkoholu.

Stacia Woodcock, która posiada doktorat z farmacji i jest kierownikiem apteki w Curaleaf w Nowym Jorku, zauważyła, że ​​pracownicy firmy są gotowi pomóc konsumentom w znalezieniu produktów cannabis, które odpowiadają ich potrzebom.

„Doradzanie konsumentom w temacie konsumpcji cannabis jest bardzo ważne” – mówi Woodcock.

„Farmaceuci Curaleaf i zaangażowani pracownicy aptek traktują priorytetowo edukowanie naszych pacjentów i konsumentów oraz pomaganie im w znalezieniu odpowiednich produktów, dzięki którym marihuana stanie się częścią ich życia”.

Badanie pokazuje, że postawy wobec konopi indyjskich ewoluują, a zielona legalizacji marihuany nadal rozprzestrzenia się po całym świecie.

W innym, niedawno przeprowadzonym sondażu, zleconym przez kalifornijską firmę produkującą cannabis Glass House Group, stwierdzono, że prawie dwie trzecie respondentów planowało zastąpić alkohol konopiami indyjskimi w okresie świątecznym, podczas gdy 67% stwierdziło, że zastąpienie alkoholu cannabis zwiększy się w stosunku do 2018 i 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.