Najważniejsze powody stosowania marihuany w jaskrze

Jaskra jest chorobą oka, która pojawia się, gdy ciśnienie wewnątrzgałkowe wzrasta w komorze optycznej z powodu zatrzymania się tam cieczy wodnistej. To zwiększone ciśnienie, jeśli nie zostanie natychmiast poddane leczeniu, może prowadzić do uszkodzenia nerwów wzrokowych, co z kolei prowadzi do pogorszenia się wzroku. Jaskra utrzymująca się przez długi czas może również doprowadzić do trwałej utraty wzroku.

Statystyki sugerują, że ponad trzy miliony ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na jaskrę (w różnym stopniu). Od leków na receptę po operacje, dostępne są różne metody leczenia jaskry. Jednak wszystkie z nich są powiązane ze skutkami ubocznymi.

Na przykład, leki przepisywane do leczenia jaskry mogą powodować poważne reakcje, takie jak ogólny ból oczu, bóle głowy, trudności w oddychaniu, nieprawidłowe ciśnienie krwi, suchość w ustach i niewyraźne widzenie.

Leczenie chirurgiczne jest natomiast drogie i nie jest pozbawione skutków ubocznych.

Częstym działaniem niepożądanym, niezależnie od tego, czy wybierzesz konwencjonalne leczenie czy operację laserową jest stan zapalny. Jednak istnieje skuteczna alternatywna metoda leczenia jaskry w postaci medycznej marihuany. Przyjrzyjmy się, jak i dlaczego marihuana może pomóc w leczeniu jaskry.

1) Medyczna marihuana pomaga w zmniejszeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego

Jaskra to nieprawidłowe ciśnienie optyczne. Dlatego też większość konwencjonalnie przepisywanych leków jest również zalecana w celu zmniejszenia tego ciśnienia. Ale jak wspomniano wcześniej, podawanie tych leków może również powodować niepożądane skutki uboczne. Jak się okazuje, w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego można stosować medyczną marihuanę w różnych postaciach. Marihuana pomaga zmniejszyć ciśnienie w oku na wiele różnych sposobów. Podawanie marihuany powoduje, że oczy stają się nieco bardziej ospałe. Działanie to pomaga w zmniejszeniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Ponadto pomaga również w leczeniu bólu i może pomóc w osiągnięciu lepszego snu.

Przy ciągłym niewyraźnym widzeniu i mdłościach naturalne jest uczucie niepokoju i stresu. Te anomalie psychologiczne pogarszają również stan komory optycznej, powodując dalszy wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego. Medyczna marihuana może leczyć ten stan lęku i depresji w celu pośredniego złagodzenia ciśnienia wewnątrzgałkowego.

2) Medyczna marihuana działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie u pacjentów z jaskrą

Zapalenie oka i stan zapalny utrzymujący się wokół niego oraz ogólny mocny ból są częstym „efektem ubocznym” chorowania na jaskrę. Leki na receptę mogą czasem nasilać te działania niepożądane.

Z drugiej strony THC i kannabidiol, obecne w produktach z marihuaną, mogą pomóc w leczeniu bólu i zmniejszeniu stanu zapalnego. Możesz poprosić renomowany sklep MMJ o medyczne szczepy marihuany zawierające śladowe ilości wszystkich kannabinoidów.

3) Medyczna marihuana leczy doświadczane przez pacjentów jaskry wymioty oraz nudności

Wraz z pulsującym bólem, nudności i wymioty są innymi dokuczającymi skutkami ubocznymi jaskry, które sprawiają, że życie pacjentów przeradza się w piekło. Niektóre odmiany marihuany mogą pomóc w łagodzeniu tych dolegliwości. Większość odmian marihuany podnosi także nastrój, pomagając w łagodzeniu uczucia mdłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.