Najskuteczniejszy Sposób Spożywania Marihuany

Czy produkty spożywcze są najskuteczniejszym sposobem spożywania marihuany?

Przez wiele lat palenie było najpowszechniejszym sposobem spożywania marihuany i prawdopodobnie nadal tak jest, ale w ostatnich latach zarówno wapowanie, jak i produkty spożywcze zyskują na popularności. Chociaż waporyzacja działa podobnie do palenia, jadalna marihuana to zupełnie inna propozycja. Pojawia się zatem pytanie, co jest lepsze – palenie, wapowanie, czy jedzenie?

Zalety jedzenia marihuany

Pod względem prostoty palenie i waporyzacja mają zdecydowanie przewagę, zakładając, że wszystko przygotowujesz od zera samodzielnie. Jeśli mieszkasz w pobliżu przychodni, prawdopodobnie będziesz mógł kupić gotowe produkty spożywcze, a jeśli nie, możesz zamówić online, ale oczywiście jesteś ograniczony do tego, co oferują, chociaż asortyment gotowych artykułów spożywczych jest już dość szeroki i coraz większy. Z drugiej strony, niektórzy ludzie nie lubią uczucia palenia lub wapowania, zwłaszcza palenie może powodować kaszel i ból gardła. Prawdopodobnie jednak pojedynczą, najbardziej oczywistą różnicą między paleniem a wapowaniem i produktami spożywczymi jest zapach lub jego brak. Możesz kochać aromat swojej ulubionej odmiany, ale jeśli nie lub jeśli chcesz lub potrzebujesz używać marihuany poza prywatnymi przestrzeniami (np. w celu łagodzenia bólu w ciągu dnia), wówczas bezzapachowy charakter produktów spożywczych ma oczywiste zalety.

Nawet w domu zapach dymu marihuany może być przytłaczający, na przykład jeśli chcesz cieszyć się nim z przyjaciółmi, w takim przypadku znowu jest wiele do powiedzenia na temat produktów spożywczych. Ostatnią zaletą dla tych, którzy uprawiają własną marihuanę, jest to, że produkty spożywcze mogą być świetnym sposobem na uratowanie uszkodzonych pąków, więc nawet jeśli ogólnie wolisz palić lub wapować, produkty spożywcze mogą pomóc w maksymalnym wykorzystaniu zbiorów. Wreszcie faktem jest, że używanie produktów spożywczych całkowicie eliminuje ryzyko pożaru związane z paleniem.

Medyczne i rekreacyjne korzyści jedzenia marihuany

Palenie podgrzewa marihuanę do około 800°C/900°C, wapowanie zwykle wykorzystuje znacznie niższą temperaturę (zwykle około 190°C-235°C), ale marihuana używana w produktach spożywczych jest zwykle gotowana w temperaturze około 150°C. Im niższa temperatura stosowana do podgrzewania/gotowania dowolnego produktu spożywczego, tym bardziej pozostaje on w swoim naturalnym stanie i tym więcej zachowuje swoich korzystnych właściwości. Jest to pierwsza przewaga produktów spożywczych nad paleniem i waporyzacją.

Druga dotyczy sposobu, w jaki organizm przetwarza odpowiednie związki organiczne. Kiedy palisz lub wapujesz, zioło dostaje się do organizmu wraz z potrzebnym tlenem i natychmiast trafia do płuc, które natychmiast wprowadzają je do krwioobiegu i wysyłają prosto do serca. Kiedy spożywasz produkty spożywcze z marihuaną, organizm identyfikuje marihuanę jako pożywienie i zabiera ją do wątroby, gdzie jest przetwarzana wolniej (jak wolno zależy od rodzaju pożywienia, z którym jest spożywana), zanim zostanie stopniowo uwolniona do wątroby, krwiobiegu i ponownie transportowana po całym organizmie. Dlatego szybkość, z jaką marihuana zaczyna działać, jest jedną z największych różnic między paleniem, wapowaniem i używaniem produktów spożywczych.

Ważne jest również, w jaki sposób organizm zamienia marihuanę, którą spożywa, w użyteczną substancję. Kiedy marihuana jest przetwarzana w płucach, THCA przekształca się w Delta-9THC, a podczas przetwarzania przez wątrobę przekształca się w kombinację zarówno Delta9-THC, jak i 11-OH-THC, z których ten ostatni jest znacznie silniejszy. Oznacza to, że ta sama ilość trawki, którą użyłbyś do palenia, da mocniejszy i trwalszy haj lub że możesz osiągnąć zwykły haj przy znacznie mniejszej ilości trawki, dzięki czemu produkty spożywcze będą bardziej ekonomicznym podejściem. W przypadku użytkowników medycznych opłacalność tego podejścia jest wystarczająca, aby je polecić, a badania pokazują, że użytkownicy medyczni wolą produkty spożywcze i waporyzację od palenia. Użytkownicy rekreacyjni mogą jednak widzieć sytuację inaczej. W pewnym sensie może to sprowadzać się do Twojej definicji rekreacji. Niektórzy ludzie używają marihuany do stymulacji umysłowej i skupienia, na przykład osoby wykonujące zawody kreatywne. Technicznie rzecz biorąc, jest to użycie rekreacyjne, ale jeśli tacy użytkownicy często używają marihuany, mogą uznać, że warto poświęcić czas na zapoznanie się z produktami spożywczymi i zastosować bardziej przystępne podejście do używania marihuany. Z drugiej strony użytkownicy czysto rekreacyjni, mogą woleć pozostać przy paleniu lub mogą przejść na wapowanie zamiast na produkty spożywcze.

Ryzyko związane z rosnącą popularnością produktów spożywczych

Pierwsze ryzyko związane z produktami spożywczymi opiera się na fakcie, że THC jest lipofilowy, innymi słowy, rozpuści się jedynie w substancji tłuszczowej, a nie w wodzie. Oczywiście nasze ciała potrzebują trochę tłuszczu, ale ci, którzy nie mogą regularnie ćwiczyć lub nie ćwiczą, wiedzą, że łatwo jest przyjąć zbyt duże ilości. Podobnie zwykłe produkty spożywcze, takie jak czekolada i słodycze, to produkty spożywcze, które najlepiej spożywać z umiarem, i te same uwagi można zastosować do niektórych przysmaków, na przykład pizzy z marihuaną, która jest obecnie sprzedawana w przychodniach w Massachusetts. Należy również zauważyć, że prawidłowe dawkowanie w przypadku produktów spożywczych może być znacznie większym wyzwaniem, częściowo dlatego, że określenie ilości THC w gotowych produktach spożywczych (lub nawet domowych produktach spożywczych) może być znacznie trudniejsze, a częściowo dlatego, że wszyscy mamy inny metabolizm. Opracowano nową technikę mającą na celu rozwiązanie pierwszego problemu i istnieje nadzieja, że zostanie ona szybko wdrożona w zakładach produkcyjnych i przychodniach, chociaż otwartą kwestią pozostaje, kiedy lub w ogóle będzie możliwa do użytku domowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Copyright © KonopiaLeczy.com - Wszystko o medycznej marihuanie THC, oleju i konopi CBD, badania oraz zastosowanie i dawkowanie.